Strona główna Aktualności Ubranka dla niemowląt na zimę

Ubranka dla niemowląt na zimę

przez admin

Zawsze podstawowym wyznacznikiem doboru ubranek dla niemowląt jest oczywiście pora roku, a co za tym idzie – temperatura. Jest to szczególnie istotne zimą, gdzie strój dziecka musi być dobrany szczególnie dokładnie, będąc innym na zewnątrz, a innym w domu.

W co ubierać niemowlę zimą?

Mając w domu noworodka, należy postarać się o utrzymywanie w pomieszczeniach stałej temperatury powietrza, by malucha nie trzeba było ciągle przebierać (z powodu przegrzania czy wyziębienia. W zalecanych 21°C dziecku zakładać można takie ubranka jak bawełniane body i pajacyka. Warstwowy sposób ubierania powinien dotyczyć także kilkumiesięcznych niemowląt, ale im zakładać można także body, kaftaniki, miękkie sweterki oraz spodenki, a także skarpetki bądź rajstopki. Po kąpieli najmłodszym dzieciom dobrze jest nałożyć na pół godziny cienką, bawełnianą czapeczkę (ze względu na nagłą zmianę temperatury). Zimowe noce noworodki powinny spędzać w beciku albo w śpiworku na szelki. Niemowlęta natomiast spać mogą w nieco cieplejszych pajacykach, przykryte kołderką lub śpiworkiem. Zawsze szczególną uwagę należy przywiązać do nóżek dziecka, to one powinny być jak najlepiej zakryte, by nie uległy wychłodzeniu. Należy pamiętać, że zbyt ciepło ubrane dziecko stanie się niezadowolone i płaczliwe, będzie też miało problemy ze spokojnym snem.

Ubranka dla niemowląt na zimowe spacery

Malutkie dzieci, na spacer wożone w wózkach, najczęściej ubierane są w zimowy kombinezon. Pod nim znaleźć powinny się ubranka dla niemowląt na zimę takie jak: body z długim rękawem i pajacyk albo śpioszki wraz z ciepłym sweterkiem. Trzeba mieć na uwadze to, że wózek z gondolą ochronią maluszka przed wiatrem i śniegiem, ogrzewał go będzie także materacyk. Jednak na wierzch wózka przyda się także ciepły śpiworek, który zapewni dziecku pełen komfort cieplny. Niemowlę leży w wózku w niemal całkowitym bezruchu, dlatego można zmarznąć szybciej od dorosłych. Stąd też zawsze należy zakładać mu jedną warstwę ubrań więcej (niż mają rodzice). Najlepiej jednak dziecku założyć kilka cieńszych warstw ubranek, niż jedną grubą (tzw, ubiór na cebulkę). Oprócz kombinezonu, maluch musi mieć także szalik, rękawiczki i czapeczkę. Kiedy kombinezon posiada ciepły kaptur, to wystarczająca będzie niezbyt gruba, bawełniana czapeczka. Pamiętać trzeba też o dokładnym zabezpieczeniu stóp dziecka. Najlepiej założyć na skarpetki, a kiedy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki – trzeba wybrać dla niego nieprzemakalne buty z izolującą od zimnego podłoża podeszwą.

Więcej porad na: https://kochanyurwis.pl/blog

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej