Strona główna Aktualności Jaki blender kupić? Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę

Jaki blender kupić? Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę

przez admin

Blendery już jakiś czas temu rozgościły się w naszych kuchniach i nic nie wskazuje na to, by miały je opuścić. Nic dziwnego – podczas przygotowywania owocowego koktajlu czy idealnie gładkiego posiłku dla dziecka trudno o lepszego pomocnika. Na co jednak należy zwrócić uwagę, kupując blender?

Blender ręczny czy stojący?

Podstawową decyzją, jaką będziemy musieli podjąć, będzie wybór między blenderem ręcznym a blenderem stojącym, tak zwanym kielichowym. Jakie są główne różnice między nimi? Pierwszy z wymienionych, jaka sama nazwa wskazuje, podczas użytkowania trzymamy w ręku. Rozpryskiwaniu się rozdrabnianych produktów zapobiegają osłonki, które z reguły dołączane są do urządzenia w ramach zestawu. Wybierając blender ręczny, sprawdź, czy uchwyt jest dobrze dopasowany do dłoni, pewnie i wygodnie w niej leżąc.

Drugi z wcześniej wymienionych, czyli blender stojący, nie wymaga trzymania w dłoni, co podnosi komfort korzystania z urządzenia. Blender stawiany jest na blacie, a dzięki specjalnym przyssawkom, w które często jest wyposażony, nie przemieszcza się w trakcie pracy. Modele kielichowe zwykle mają większą moc oraz liczbę funkcji, jednak zajmują także więcej miejsca niż ich ręczne odpowiedniki.

Na co zwrócić uwagę, kupując blender?

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na blender ręczny czy stojący, do wyboru będziemy mieć dziesiątki urządzeń, które różnią się od siebie wyglądem, wielkością, wyposażeniem oraz parametrami. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów?
Z całą pewnością na materiał, jaki wykorzystano do produkcji urządzenia. Zwykle blendery są wykonywane z tworzyw sztucznych lub ze stali. Niektóre modele posiadają dodatkowe elementy z gumy, w tym uchwyty czy przyciski , które zapewniają większą wygodę w trakcie użytkowania.

Wybierając blender powinniśmy również sprawdzić, czy dane urządzenie posiada plastikową czy stalową końcówkę. Jeśli chcesz kupić dobry blender tanio, lepszym rozwiązaniem zwykle okazuje się pierwszy wariant. Modele z końcówką stalową natomiast będą polecane osobom, które szukają urządzenia odpornego na uszkodzenia i wysoką temperaturę, a jednocześnie są przygotowane na nieco większy wydatek.

Parametry blendera

Przed podjęciem decyzji o zakupie danego blendera, warto też sprawdzić jego podstawowe parametry. W ten sposób możemy przekonać się, czy wybrane urządzenie spełnia nasze oczekiwania i sprosta zadaniom, które już wkrótce będziemy przed nim stawiać.

Jednym z najważniejszych parametrów blenderów jest ich moc – im jest ona większa, tym urządzenie cechuje się wyższą skutecznością i zdaje egzamin nawet w przypadku twardszych produktów, a ponadto może być używane dłużej bez przerwy. W przypadku blenderów ręcznych zwykle zamyka się on w przedziale od 200 do 1000 W. Z kolei decydując się na model kielichowy, możemy wybierać zarówno spośród urządzeń o mocy poniżej 500 W, jak i tych o mocy sięgającej 2000 W.
Kolejnym istotnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest liczba obrotów, jaką wykonują noże w ciągu minuty. W blenderach ręcznych wartość ta najczęściej wynosi około 20 tysięcy obrotów na minutę, a w modelach stojących – 35 tysięcy obrotów na minutę.
Kupując blender z pewnością wybrać urządzenie, posiadające co najmniej kilka poziomów obrotów. Dzięki temu będziemy mogli łatwo dostosować szybkość pracy urządzenia do aktualnych potrzeb.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej