Strona główna Aktualności Książka na jesień. Przegląd nowości w księgarniach

Książka na jesień. Przegląd nowości w księgarniach

przez admin

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki, które odbyły się pod koniec października w Krakowie, przyniosły miłośnikom dobrej literatury sporo nowości. Wśród całej masy fantastycznych tytułów autorów nie tylko polskich, ale również zagranicznych, znalazło się wiele wartościowych tytułów. W tym roku organizatorzy skupili się na przybliżeniu literatury szwedzkiej. Dziś jednak przyjrzymy się trzem wybranym pozycjom z rodzimego podwórka. Zaczynamy!

Szlakiem włókniarek – historia o narodzinach przemysłu włókienniczego w Łodzi

Wydawnictwo Czarne przygotowało w tym roku jedną z ciekawszych pozycji. Jej autorką jest Marta Madejska. Aleja włókniarek opowiada o łódzkich włókniarkach, który były kobietami pracy. Miały wielką kobiecą siłę do zmieniania niełatwej rzeczywistości, w której przyszło im funkcjonować. Dla miłośników mody na pewno interesującym aspektem literatury będzie opis historii tego, w jaki sposób powstawały miejsca pracy włókniarek i w jakich warunkach przebiegała produkcja. Fascynująca opowieść o sile kobiet jest świetnym wyborem dla jesienne wieczory. Pozycja dostępna jest nie tylko w formie papierowej, tradycyjnej, lecz również pod postacią książki online (ebooka w formatach epub i mobi). Dzięki temu każdy może wybrać takie wydanie, które najlepiej mu odpowiada.

Archistorie. Jak odkrywać przestrzenie miast – prawdziwa gratka dla fanów architektury

Twórcy kanału Architekture is a good idea postanowili wydać książkę, w której wyjaśniają w prosty sposób wszelkie niuanse architektoniczne. Archistorie. Jak odkrywać przestrzenie miast, bo taki tytuł nosi książka napisana przez Radosława Gajdę i Natalię Szcześniak, w przystępnej formie przybliża architektoniczne zagadnienia wszystkim tym, którzy kochają przestrzenie wielkich miast i z szacunkiem podchodzą do budowli, które spotykają na co dzień. W książce szczegółowo opisano historię wieżowców, w których wielu z nas dziś pracuje. Wiele interesujących detali, opowieści i kontekstów  zostało podanych w prostej i przyjemnej do przyswojenia formie.


Weronika Gogola Po trochu

Ta książka nie jest wprawdzie nowością, jednak warto o niej wspomnieć z uwagi na niezwykłą zawartość. Książka przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, które każdy z nas nosi głęboko w sobie. Zagłębiając się w lekturze, odkrywamy w niej duże pokłady szczerości i prawdziwości. Opowieść o małej dziewczynce świetnie oddaje klimat wzrastania w rodzinie, problemów się w niej pojawiających oraz odchodzenia bliskich osób. Ta tania książka, a przy tym jakże wartościowa, będzie wspaniałą lekturą podkreślającą jesienną aurę oraz emocje, które siedzą w każdym z nas.

Historia życia Jacka Kuronia – nowość od Wydawnictwa Czarne

Jacek autorstwa Anny Bikont i Heleny Łuczywo, przygotowana we współpracy Wydawnictwa Czarnego i Agory, to książka poświęcona legendzie opozycji lat 60., 70. i 80. Pozycja napisana ze smakiem i pazurem, interesująca, angażująca czytelnika w losy Jacka Kuronia – wybitnej i wielobarwnej osobowości polskiej polityki. Kolejne karty książki przybliżają nas do korzeni, z jakich wyrósł Jacek Kuroń; odsłaniają system wartości, którym kierował się w życiu. Andrzej Friszke, jeden z recenzentów książki, podkreślił wyjątkowość, z jaką została ona napisana. Praca autorek, przejawiająca się historycznym warsztatem i reporterskim piórem, dała owoc w postaci fascynującej, pełnej nieoczywistości książki o współtwórcy wolnej Polski. Premiera tytułu – 31 października tego roku. Lektura w sam raz na listopad i przypadającą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej