Strona główna Aktualności Nie tylko farbowanie, czyli jak odświeżyć stare jeansy

Nie tylko farbowanie, czyli jak odświeżyć stare jeansy

przez admin

Jeansy uznawane są za jedne z najbardziej uniwersalnych elementów odzieży. Nosimy je bardzo często i być może właśnie z tego powodu nam się…nudzą. Co zrobić, gdy nasze ulubione spodnie leżą idealnie, ale nieco się nam opatrzyły i znudziły? Wykorzystaj swoją kreatywność i niewielkim kosztem tchnij w nie drugie życie.

Dziury i przetarcia

Jeansy z dziurami i przetarciami są zauważalnym trendem na ulicach polskich miast. Jak zrobić przetarcie w jeansach? Idź do łazienki i poszukaj pumeksu lub zaopatrz się w papier ścierny o średniej grubości. Docelowy obszar przetarcia oznacz ołówkiem i zacznij przecierać pumeksem lub papierem ściernym aż do uzyskania pożądanego efektu.

Dziury wykonasz nożyczkami lub np. nożykiem do tapet. Pamiętaj jednak, żeby wykonany otwór był mniejszy niż to co chcesz otrzymać (w czasie prania strzępiący się materiał będzie powiększał powierzchnię dziury).

Naszywki, lampasy, ćwieki oraz inne pomysły

Jeśli chcesz odświeży wygląd swoich ulubionych jeansów wykorzystaj swoją kreatywność.
Do wyboru masz między innymi naszywki, których przyszycie wymaga zaledwie minimalnej umiejętności szycia. Możesz naszyć również lampasy, które możesz też wszyć w materiał spodni, ale to wymaga już większej wprawy krawieckiej.

Farbowanie jeansów

Jeśli chcesz zafarbować swoje jeansy będzie musiała sięgnąć po barwniki do tkanin. Zwykle są one oferowane w postaci proszku. Na opakowaniu zawsze znajdziesz instrukcję farbowania – część środków wymaga wyprania jeansów wraz z barwnikiem, inne nadają nowy kolor podczas gotowania wraz w danym elementem garderoby w garnku. Trzeba pamiętać, że kremowe lub błękitne spodnie pofarbujesz na granat, brąz lub czerń. Ciemnej odzieży nie dasz rady pofarbować na jasne kolory.

Z jeansów szorty

Pragniesz skrócić jeansy i otrzymać w ten sposób jeansowe szorty? Wystarczy, że nałożysz spodnie i  zarówno na wewnętrznym jak i zewnętrznym szwie szpileczkami lub zmywalnym markerem zaznaczysz pożądaną długość (zwykle w przypadku damskich szortów zaznaczone miejsce znajduje się wyżej na zewnętrznym szwie niż na wewnętrznym).

Po zdjęciu spodni wytnij linię łączącą oba punkty – jeśli chcesz uzyskać jak najrówniejszą linię i nie chcesz lub nie umiesz obszywać materiału użyj nożyczek krawieckich o jak najdłuższych ostrzach, którymi łatwiej przetniesz dwie warstwy materiału. Jeśli chcesz uzyskać efekt postrzępienia użyj pumeksu lub papieru ściernego.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej