Strona główna Aktualności 4 zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

4 zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

przez admin

Mężczyzna i zabiegi w klinice medycyny estetycznej to pozornie dwa równoległe światy. Pozornie dlatego, że mężczyźni mogą korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej likwidując lub ograniczając urodowe defekty charakterystyczne dla swojej płci. Oto 4 zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn.

1. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Duża część mężczyzn w przedziale wiekowym 30-40 lat doświadcza mniejszych lub większych problemów z włosami począwszy od zakoli i miejscowych prześwitów, przez mocno cofającą się linie porostu włosów, aż po niemal całkowitą łysinę. Reagować należy jak najwcześniej – jednym ze sposobów przywrócenia bujnej czupryny na męskiej głowie jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Zabieg polega na pobraniu odrobiny krwi pacjenta i odwirowaniu  jej w specjalnych wirówkach, do uzyskania odpowiednich parametrów. Osocze jest wstrzykiwane w skórę głowy – efektem jest powstrzymanie wypadania włosów oraz stymulacja wzrostu nowych.

2. Zabiegi botoksem

Toksyna botulinowa kojarzona jest głownie z zabiegami mającymi na celu walkę ze zmarszczkami mimicznymi. W tym zakresie ten zabieg jest mało popularny wśród męskiej populacji (wyjątkiem jest likwidacja tzw. lwiej zmarszczki na czole). Jednak warto wiedzieć, że botoks skutecznie likwiduje częstą wśród panów przypadłość – nadpotliwość. Używa się go także do leczenia bruksizmu – patologicznego tarcia zębami, które typowo występuje podczas snu i które może prowadzić do rozchwiania zębów, starcia koron zębowych, pękania szkliwa, a nawet zmian prowadzących do ograniczenia ruchomości w stawach skroniowo-żuchwowych.


3. Zabieg HIFU na podwójny podbródek

Zabieg HIFU jest często nazywany liftingiem beż skalpela. W trakcie zabiegu na skórę pacjenta działa skoncentrowana wiązka ultradźwięków (High Intensity Focused Ultrasound), która powoduje uszkodzenia cieplne, a te z kolei inicjują procesy naprawcze w tkankach i eliminację zbędnej tkanki tłuszczowej. W ten sposób zmniejsza się objętość drugiego podbródka.

5. Lipoliza iniekcyjna na zbyt duży mięsień piwny

Kolejny zabieg, czyli lipoliza może pomóc w walce z podwójnym podbródkiem, który nie jest niczym innym jak niepotrzebną tkanką tłuszczową – może też pomóc w zwalczaniu tkanki tłuszczowej umiejscowionej na brzuchu, udach czy pośladkach.

Lipoliza iniekcyjna
polega na wstrzyknięciu odpowiednich substancji w obszar, z którego chcemy usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Efekt lipolizy to utrata około 5 centymetrów w obwodzie w miejscu podania preparatu. Zalecana ilość zabiegów to 3 w przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej – w trakcie zabiegu wstrzykiwane są adypocyty, czyli substancje powodujące rozpad komórek tłuszczowych. Czas trwania jednego zabiegu lipolizy to około 15 – 20 minut.

Panowie często korzystają z lipolizy przy ginekomastii, czyli przeroście tkanki piersiowej.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej