Strona główna Aktualności Naturalnie i skutecznie – jak pokonać kaszel?

Naturalnie i skutecznie – jak pokonać kaszel?

przez admin
Jaki powinien być idealny lek na kaszel? Wiele kobiet odpowie, że skuteczny. Miłośniczki zdrowego stylu życia oraz troskliwe mamy z pewnością od razu dodadzą, że musi być on również bezpieczny. Czy takie połączenie istnieje? Tak. Wystarczy, że w znanych lekach zaczniemy szukać naturalnych składników. 
Doceń moc czarnego bzu
Sok z czarnego bzu jest jednym z ważniejszych darów natury, dzięki którym syropy na kaszel mogą zadziwiać skutecznością, a jednocześnie zapewniać maksymalny poziom bezpieczeństwa. Sok z owoców tej rośliny jest zresztą lekiem, który pomaga nie tylko w walce z kaszlem, ale i z innymi objawami przeziębienia. Owoce czarnego bzu sprawdzają się przecież doskonale w walce z gorączką, a ich napotne działanie sprawia, że szkodliwe bakterie i wirusy są szybciej usuwane z naszego organizmu.
Niezwykłe właściwości kwiatów lipy
W walce z uciążliwymi objawami przeziębienia pomoże też kwiat lipy – kolejny naturalny składnik, który coraz częściej pojawia się w nowatorskich lekach. Lipa pomaga oczyścić drogi oddechowe z zalegającej w nich wydzieliny, pomaga też w szybszym usuwaniu z organizmu szkodliwych substancji. Napar z lipy oraz syropy na kaszel, w których znajduje się wyciąg z tej rośliny, pomagają też w walce z gorączką – jedną z tych dolegliwości, która bardzo często pojawia się wraz z kaszlem.
 
Niezawodne maliny 
W walce z gorączką od dawna wykorzystywane są maliny. Te owoce od lat odgrywają ważną rolę w medycynie ludowej, coraz częściej pojawiają się też w lekach tworzonych z myślą o leczeniu przeziębienia i grypy. Sok z malin może być przyjmowany profilaktycznie, może też stać się cennym wsparciem już w trakcie leczenia przeziębienia. W jaki sposób wpływa on na nasze zdrowie? Sok malinowy łagodzi kaszel, zwalcza bakterie i wspiera naturalną odporność organizmu. Działa też rozgrzewająco i napotnie, dzięki czemu w okresie zimowym staje się cennym dodatkiem nie tylko do leków na przeziębienie, ale i do wypijanych profilaktycznie herbat.
 
Pelargonie w służbie zdrowia
Pelargonie większości z nas kojarzą się z pięknymi kwiatami i ozdobą balkonów. Warto jednak podkreślić, że wyciągi z korzeni pelargonii afrykańskiej są wspaniałymi lekami na wiele schorzeń związanych z funkcjonowaniem naszego układu oddechowego. Już w XIX wieku stały się one popularnymi lekami na gruźlicę. Dziś chętnie korzystają z nich osoby przeziębione, którym uciążliwy kaszel sprawia wiele problemów. A ponieważ składniki znajdujące się w pelargonii pomagają nie tylko w walce z kaszlem, ale i w walce z wirusami, wyciąg z korzenia tej rośliny coraz częściej pojawia się także w lekach na grypę i przeziębienie.
Skuteczne i szybkie pokonanie kaszlu jest możliwe. Pomaga nam w tym wiele leków stworzonych przez naturę, które – dzięki coraz szerszej wiedzy z zakresu medycyny – są umiejętnie łączone ze sobą w wielu środkach na przeziębienie oraz kaszel. Dzięki temu każda z nas może bezpiecznie i wygodnie korzystać z tych dobrodziejstw, jakimi obdarzyła nas natura.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej