Strona główna Aktualności Co na ścianę?

Co na ścianę?

przez admin
Ten kto kiedykolwiek szykował się do remontu w domu, zapewne zastanawiał się co będzie lepsze na ścianę tapeta, a może farba? Co będzie bardziej funkcjonalne, lepsze i ładniejsze?
Przygotowując się do remontu często nie możemy zdecydować się na to co zastosować na ścianę, czy tylko ją pomalować, a może położyć tapetę, płytki, gładź lub tynk strukturalny. Alternatyw jest naprawdę sporo, wszystkie formy mają swoje plusy i minusy. Jak zatem znaleźć optymalne dla nas rozwiązanie, które zapewni nam komfort i zadowolenie?
Co dla nas najważniejsze?
Wybierając sposób pokrycia naszych ścian musimy zastanowić się co jest dla nas korzystniejszy i na czym nam tak naprawdę zależy. Musimy rozważyć wszelkie za i przeciw, przyjrzeć się swoim ścianom i ocenić co na nich będzie wyglądało lepiej. Na przykład jeśli nasze ściany są krzywe, pełno na nich niedoskonałości, to farba nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, chyba że zdecydujemy się w pierwszej kolejności na położenie gładzi. Jednak wydłuży to znacznie remont, i zwiększy jego koszt. Poniżej przedstawimy plusy i minusy tapety, farby, gładzi i tynku strukturalnego.

Zacznijmy od tapety – po pierwsze samo położenie tapety nie trwa zbyt długo. Remont z użyciem tapety przeprowadzić możemy w jeden weekend. Dodatkowo jest dość prosta do położenia dlatego możemy to zrobić samodzielnie. Nie będziemy musieli zatrudniać wykwalifikowanych specjalistów od remontów, co na pewno zmniejszy koszty. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, coraz popularniejszym i modnym jest fototapeta. Daje ona nam nieograniczone możliwości wystroju naszego wnętrza.(cytat: http://fototapetynawymiar.com/) Tapeta ma tą przewagę na farbą, że nasze ściany nie muszą być idealne. Tapeta w pełni zakryje wszelkie niedoskonałości, krzywizny na naszych ścianach.
Farba – farba jest także dość tanim i prostym sposobem na pokrycie ścian. Przy użyciu wałków malarskich, możemy sami z powodzeniem pomalować nasze ściany. Jednak w przypadku zastosowania farby pamiętajmy, że nasze ściany muszą być równe i gładkie. W innym wypadku nie będzie to zbyt ładnie wyglądało. Musimy mieć świadomość, że przy użyciu farby każda niedoskonałość na ścianie będzie widoczna. Jeśli chcemy nadać naszym ścianom idealny wygląd musimy położyć gładź.
Gładź – jest sposobem na wyrównanie ścian i nadanie im idealnej gładkości. Jest to już jednak większy wydatek, po pierwsze musimy zakupić dodatkowy materiał, po drugie samo położenie gładzi nie jest prostą sprawą, nie każdy to potrafi. Musimy liczyć się z tym, że będzie konieczność zatrudnienia fachowca, co na pewno będzie kosztować drożej.
Tynk strukturalny – jest to rodzaj tynku ozdobnego. Dzięki niemu możemy tworzyć na ścianach ciekawe wzory, a nawet całe obrazy. Jest to jednak wymagający materiał, trzeba posiadać nie lada umiejętności aby go wykonać. Tutaj na pewno będzie potrzebna praca osoby wykwalifikowanej. Jest to dość drogie w wykonaniu.
Tapeta i farba – istnieje możliwość połączenia tych dwóch materiałów. Można pomalować ściany i dodać tylko nieliczne akcenty w postaci tapety.

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej