Strona główna Aktualności Przebarwienia skóry – co warto o nich wiedzieć?

Przebarwienia skóry – co warto o nich wiedzieć?

przez admin
Dla wielu kobiet są utrapieniem oraz przyczyną kompleksów. Można je ukrywać pod grubą warstwą makijażu, jednak dla osób stawiających na naturalny wygląd nie jest to najlepsze rozwiązanie. W jaki sposób można pokonać uciążliwe przebarwienia?
 
Jakie czynniki decydują o kolorycie naszej skóry?
Jednolity i zdrowy odcień skóry to marzenie wielu miłośniczek naturalnego piękna. Istnieje wiele czynników, które wpływają na koloryt skóry. Nie zawsze mamy na nie wpływ, a drobne problemy związane z jednym z owych czynników mogą sprawić, że barwa naszej skóry będzie daleka od wymarzonego ideału. Pigmenty oraz układ naczyń krwionośnych to czynniki bardzo ważne dla wyglądu skóry. Nie bez znaczenia pozostaje też jej grubość, przy czym im grubszy naskórek, tym bardziej „szarawy” odcień skóry. Największym zainteresowaniem dermatologów cieszy się jednak melanina, czyli naturalny barwnik wytwarzany przez skórę. Dlaczego akurat ten barwnik stał się tak ważnym przedmiotem badań? Bo to nadmierna produkcja melaniny okazuje się najczęstszą przyczyną problemów z przebarwieniami skóry.
Uciążliwe przebarwienia skóry – skąd biorą się takie problemy?
Podstawą przeprowadzenia skutecznej walki z przebarwieniami skóry jest ustalenie przyczyny problemu. Zaburzenia hormonalne, wiek oraz niektóre choroby (np. schorzenia wątroby lub zaburzenia pracy tarczycy) są częstymi przyczynami powstawania ciemniejszych plam na skórze. W większości przypadków winowajcą okazuje się jednak promieniowanie UV i nadmierna ekspozycja na słońce. Efektem działania promieni słonecznych są przebarwienia na twarzy oraz szyi. Pojawiają się one bardzo szybko, jednak ich pozbycie się może wymagać ogromnej cierpliwości. Jak walczyć z przykrymi przebarwieniami? Wybór metody uzależniony jest przede wszystkim od ustalenia źródła problemu.
Przebarwienie przebarwieniu nierówne
Każdy rodzaj przebarwienia wymaga indywidualnego podejścia. Czasem wystarczy skorzystać ze wsparcia odpowiednich kosmetyków, czasem niezbędna staje się pomoc lekarza. Tak jest m.in. w przypadku ostudy. To problem wielu kobiet mających problemy z zaburzeniami hormonalnymi. Nadprodukcja melaniny jest w tym przypadku skutkiem działania estrogenu i progesteronu. Tu, prócz kosmetyków wpływających na produkcję melaniny, w walce z przebarwieniami należy korzystać z takich rozwiązań, które pozwolą uregulować zaburzoną gospodarkę hormonalną. Z leczenia nie można też rezygnować w chwili, gdy przebarwienia są objawem problemów zdrowotnych. Tu kosmetyki pomogą tylko usunąć widoczne skutki choroby, a nie jej główną przyczynę. Na szczęście w większości przypadków okazuje się, że do pokonania nieestetycznych plam na skórze wystarczy mała zmiana stylu życia oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków. Dotyczy to m.in. tych, u których przebarwienia są pamiątką po opalaniu oraz tych, których problemy z kolorytem skóry są efektem przebytych chorób skóry związanych ze stanem zapalnym. Tu najczęstszym problemem są przebarwienia po trądziku, które pokonać można m.in. dzięki dermokosmetykom Iwostin. Z kremów tej marki można też korzystać w przypadku usuwania pamiątek po ostudzie oraz przebarwień słonecznych, są one polecane i tym, którym dokuczają plamy starcze. Dzięki nim można skutecznie zmniejszać widoczność już istniejących przebarwień oraz hamować mechanizmy powstawania nowych plam.
Melanina i jej nadprodukcja to główna przyczyna licznych problemów z przebarwieniami skóry. Na szczęście współczesna nauka poświęca jej sporo uwagi, czego rezultatem jest coraz szersza wiedza na temat tego barwnika. Pozwala to skuteczniej walczyć z widocznymi efektami zaburzeń, których skutkiem jest nadprodukcja melaniny, oraz tworzyć nowatorskie dermokosmetyki, które pomogą w walce o odzyskanie jednolitego, zdrowego kolorytu skóry.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej