Strona główna Aktualności Szybka zmiana w Twoim pokoju

Szybka zmiana w Twoim pokoju

przez admin
Choć nasze samopoczucie i komfort użytkowania mieszkania są dla nas bardzo istotne, bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy niechętnie podejmujemy się remontu. Z pewnością wynika to nie tylko z braku czasu, ale również nakładów finansowych, jakie pociąga za sobą odświeżenie mieszkania. Tymczasem istnieje wiele różnych niedrogich i prostych pomysłów, które przy odrobinie kreatywności możemy wcielić w swoich czterech kątach. Niezależnie od tego, czy mieszkanie jest nasze, czy je wynajmujemy, priorytetem powinien być nasz komfort. Jeśli zatem dążymy do szybkiej metamorfozy, kilka pomysłów będzie podpowiedzią, jak jej dokonać.
Odśwież ściany i meble
Czyste ściany będą kluczem do sukcesu, jakim jest przyjemny, odświeżony pokój. Z zastosowaniem prostych szablonów, które możemy również wykonać sami, przemalujemy nawet najbardziej monotonny kolor, a wzory urozmaicą nudne ściany. Dobrym i niezwykle trwałym rozwiązaniem mogą być również tapety flizelinowe, które nanosimy z łatwością na powierzchnię ścian. Od tradycyjnych tapet różnią się tym, że nie wymagają namaczania i w razie kolejnych zmian aranżacji bez problemu zerwiemy je, nie pozostawiając żadnych śladów. Zarówno odmalowanie ścian, jak i tapeta odświeżą wnętrze, jednak to drugie rozwiązanie będzie szczególnie praktyczne, gdy zależy nam na zakamuflowaniu pęknięć czy rys.
Drugim krokiem do szybkiej zmiany będzie renowacja mebli. Bardzo często posiadamy zużyte meble i nie stać nas na nowe. Nie oznacza to, że przez lekkie zniszczenia meble nie mogą nam dalej służyć. Te również możemy pomalować na fantazyjne kolory lub kupić specjalne naklejki, które osłonią zniszczone czy porysowane powierzchnie. Jeszcze innym rozwiązaniem, które nie narazi nas na duże koszta, może być samodzielne zrobienie mebli – np. z europalet czy drewnianej skrzyni. Meble DIY z pewnością dodadzą oryginalności naszym zwykłym do tej pory wnętrzom.

Niebanalne dodatki
Dodatki są zwieńczeniem idei szybkiej zmiany. Zgodnie z powiedzeniem, diabeł tkwi w szczegółach – zatem zadbajmy o kilka detali, które nadadzą naszemu odświeżonemu mieszkaniu charakteru i pazura.
Ożywienia dodadzą kolorowe grafiki, plakaty, obrazy lub kolaże z naszych zdjęć, które wstawione w antyramy stworzą oryginalne dopełnienie wnętrza. Inną opcją może być także zabawa światłem – oryginalne lampki również wykonamy samodzielnie (np. przy pomocy filiżanki czy słoika, z których zrobimy klosz). Zakamarki możemy doświetlić lampkami choinkowymi, które mogą opleść naszą galerię zdjęć czy ramę łóżka lub coraz popularniejszymi wężami LED. Dekoracja światłem będzie nie tylko efektowna, ale też nastrojowa.
Inne tanie akcesoria to zioła w doniczkach czy świeże kwiaty, które ożywią niejedno wnętrze. Poza tym taki ogródek na parapecie może być także funkcjonalny, o czym przekonamy się podczas gotowania.
To zaledwie kilka z prostych pomysłów. Wiele z nich możemy modyfikować i dostosowywać do swoich upodobań. Najważniejsze jednak jest to, że pozwolą na oryginalną i szybką aranżację bez dużych kosztów.

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej