Strona główna Aktualności Trening tabata angażujący mięśnie brzucha

Trening tabata angażujący mięśnie brzucha

przez admin

Skuteczny trening trwający jedynie 4 minuty dziennie? Tak, to możliwe z coraz popularniejszym w ostatnim czasie treningiem Tabata! Na czym on polega i jakie ćwiczenia należy wykonywać w jego trakcie, jeżeli w szczególności zależy Ci na wyrzeźbieniu brzucha?

Skuteczność treningu tabata tkwi w bardzo dużej intensywności ćwiczeń, co umożliwia wzmocnienie mięśni i spalanie zmagazynowanego tłuszczu. Trening ten trwa 4 minuty, a w jego trakcie wykonujesz sekwencję 8 ćwiczeń powtarzanych przez 20 sekund, po których następuje 10 sekund odpoczynku. By dawał on najlepsze efekty, przez 4 minuty powinnaś ćwiczyć klika razy tą samą grupę mięśni, każdą innego dnia. Do wyboru masz całą masę ćwiczeń – wykroki, przysiady, pajacyki, skoki na skakance, które dodatkowo wykonywać możesz z obciążnikami.

Poniżej przykładowy trening Tabata ukierunkowany na brzuch

W jego skład wchodzą następujące ćwiczenia:
1. Pajacyki – w trakcie ich wykonywania pracują praktycznie wszystkie nasze mięśnie. Nogi ustawiasz na szerokość barków i delikatnie je uginasz. Następnie unosisz wyprostowane ręce nad głowę i złączasz je jednocześnie klaszcząc i stojąc w delikatnym rozkroku. Robisz podskok łącząc nogi i ręce, a na koniec wracasz do pozycji wyjściowej podskakując.
2. Unoszenie rąk i nóg leżąc na plecach – leżysz na plecach z prostymi, złączonymi nogami i rękami wyciągniętymi za głowę. Następnie wykonujesz skłony przenosząc proste nogi i ręce w taki sposób, by dotknąć dłoni palcami u stóp.Jest ćwiczenie bardzo mocno angażujące mięśnie brzucha.
3. Unoszenie kolan – ustawiasz się w pozycji jak do biegu w miejscu, a następnie zaczynasz bieg unosząc wysoko kolana.
4. Podciąganie kolan siedząc – siadasz na ziemi, delikatnie unosisz nogi i podpierasz się z tyłu rękami. Podciągasz zgięte kolana do klatki piersiowej, a następnie wyprostowujesz nogi nie dotykając podłogi.
Taki zestaw ćwiczeń powtarzasz 2 razy. Do odliczania czasu możesz użyć specjalnego stopera do interwałów, aplikacji w swoim smartfonie lub skorzystać ze specjalnie przygotowanej muzyki. Ta ostatnia działa bardzo motywująco. Poza tym w czasie trwania trenerka będzie ci wskazywać kiedy należy zacząć ćwiczyć a kiedy zrobić przerwę. Jeżeli Cię to zainteresowało przejdź i sprawdź Trening Tabata w wersji audio >>
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej