Strona główna Aktualności Ciepło zaczyna się od podłogi

Ciepło zaczyna się od podłogi

przez admin
Magię domu tworzy ciepło. Ciepłe w klimacie, ale i w aranżacji wnętrze daje nam poczucie komfortu, bezpieczeństwa i zastrzyk dobrej energii. Bywa, że wchodząc do czyjegoś domu czujemy, iż to „miejsce ma klimat”. Niebagatelny wpływ na to mają zastosowane naturalne, ekologiczne materiały we wnętrzu. Ceramika, porcelana, mosiądz, a przede wszystkim drewno. Ciepłe i po prostu domowe, klimatyczne…
Producent desek podłogowych – marka Łąccy – wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którym bliski jest komfort życia, jak i funkcjonalność ich przestrzeni życiowej. Firma Łąccy  przedstawia deskę podłogową dębową, którą można położyć na ogrzewanie podłogowe we wszelkiego rodzaju wnętrzach. Deska podłogowa dębowa Łąccy jest oferowana w szerokiej gamie odcieni od dębu bielonego, przez naturalny po ciemnobrązowy, a nawet czarny. Jej warstwowa budowa oraz zastosowana technologia pozwalają na zminimalizowanie odchyłek wymiarowych pod wpływem zmian cieplno-wilgotnościowych.  Deska podłogowa Łąccy zbudowana jest z warstwy użytkowej drewna dębowego o grubości 6 mm lub 4 mm i warstwy podkładowej, którą jest sklejka brzozowa wodoodporna.
„Na ogrzewanie podłogowe zalecamy gatunki drewna o niskim współczynnikiem skurczu i pęcznienia – radzi Pan Jacek Greinke, wiceprezes firmy Łąccy – Kołczygłowy. Takie właściwości posiadają egzotyczne gatunki drewna, a z krajowych to przede wszystkim dąb”.  Na ogrzewaniu podłogowym deska podłogowa Łąccy może być  montowana zarówno w systemie wodnym jak i elektrycznym. W systemie pływającym zaleca się stosowanie materiałów podpodłogowych o niskim współczynniku strat ciepła. W systemie klejonym zaleca się zastosowanie kleju jednoskładnikowego.  Deska podłogowa Łąccy jest oferowana w dwóch klasach jakości: RUSTIC oraz PRIME. 
Deska podłogowa Łąccy to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na oszczędność energii i kumulację ciepła w domu. Ściany bez grzejników, a co a tym idzie maksymalna swoboda zagospodarowania wnętrza, równomiernie rozłożone ciepło i możliwość chodzenia boso w domu, jak i możliwość wyeliminowania w domu dywanów i wykładzin – to wszystko sprawia, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej klientów. 
Zarządzaj ciepłem domu.
 Ciepłe powietrze unosi się zawsze ruchem do góry. To proste, ale prawdziwe stwierdzenie wyjaśnia dlaczego ogrzewanie podłogowe zapewnia lepszy komfort cieplny niż tradycyjne systemy z grzejnikami na ścianach. 
Kaloryfery nagrzewają powietrze przede wszystkim na wysokości głowy, co za tym idzie przepływ powietrza odbywa się wyłącznie ku górze. Po schłodzeniu powietrze opada w dół i powoduje odczucie zimnego przeciągu na wysokości stóp. Pojawiają się różnice temperatur. 
Ogrzewanie podłogowe z zastosowaniem desek podłogowych Łąccy zapewnia idealną temperaturę na wysokości stóp i głowy. Ciepło emitowane przez podłogę ku górze jest subtelne i słabo odczuwalne. Ogranicza także przenoszenie się w przestrzeni kurzu, co ma niebagatelne znaczenie dla alergików.  
W pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym możemy zmniejszać temperaturę o 1-2 ° C, co umożliwia zmniejszenie zużycia energii o 10 do 20%. Ponieważ kable grzejne są ukryte pod deską podłogową, są niewidoczne dla domowników. Każdy konsument zyskuje dzięki temu  „dodatkową” powierzchnię, którą może dowolnie zaaranżować. 
Nie tylko użyteczne
Deska podłogowa marki Łąccy  to nie tylko sposób na oszczędne gospodarowanie ciepłem w domu. Deska podłogowa Łąccy to piękne wykonanie, kolor i struktura drewna. 
Ceny:
Deska podłogowa Łąccy – od 120 zł / m2

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej