Strona główna Uroda Jaka maszynka do golenia?

Jaka maszynka do golenia?

przez admin
Maszynka do golenia jest najlepszą przyjaciółką kobiety. Jest wygodna w obsłudze, szybka oraz niedroga. Wybierz tę najlepszą dla siebie.

Maszynka do golenia bez wątpienia jest najpopularniejszym narzędziem do usuwania zbędnych włosków. Maszynkę do golenia opatentował w 1904 r. King Camp Gillete. Była to maszynka z wymiennym dwustronnym ostrzem. Okazuje się jednak, ze pierwsze maszynki były produkowane znacznie wcześniej, bo już w XIX wieku. Zawierały one jednak tylko jedno ostrze. Na dodatek, aby umieścić żyletkę w maszynce, wcześniej należało ją odpowiednie przygotować, dzieląc na mniejsze części. Odkrycie znacznie wygodniejszej maszynki przez Gillete okazało się nie lada hitem, dlatego też właśnie King Camp zbiera laury za wynalazek.

Maszynka damska czy męska?

Potrzeby kobiet i mężczyzn są diametralnie różne także, jeśli chodzi o tematy depilacyjne. Czy wiesz, że depilujemy 18 razy więcej powierzchni niż mężczyźni? Poza tym są niejednokrotnie bardzo trudno dostępne dla oka zakamarki, gdzie niezawodność maszynki musi być stuprocentowa. Z pewnością wiesz również, że w odróżnieniu od mężczyzn nasz zarost jest zdecydowanie cieńszy i rzadszy. Co ciekawe, okazuje się także, ze damskie włoski rosną w zupełnie innych kierunkach od męskich.

Z łagodzącym paskiem oraz witaminami

Wiele kobiet narzeka na występowanie podrażnień w trakcie depilacji. Specjalne dodatki nawilżające tuż przy ostrzach pozwolą ci złagodzić otarcia oraz dać ukojenie przed chwilą ogolonej partii ciała. Dodatek witaminy A lub E sprawi, ze po zabiegu depilacji skóra nie tylko nie będzie swędziała, ale zachwyci cię delikatnością oraz gładkością.

Z ruchomą głowicą

Ruchome główki maszynek są naprawdę pożyteczne, gdyż dzięki owalnemu kształtowi idealnie dopasowują się do kobiecego ciała. Świetnie więc sprawdzi się w tak trudnodostępnych partiach jak okolice bikini czy pachy z marszczącą się skórą podatną na zacięcia.

Z żelem do golenia

Producenci maszynek do golenia wyszli na tyle naprzeciw potrzebom współczesnych kobiet, że mamy już do dyspozycji także maszynki oraz żel do golenia w jednym. Wszystko dzięki wbudowanym paskom żelu, które uaktywniają się pod wpływem wody. Jeśli wilgotną maszynkę poprowadzisz po skórze, zobaczysz powłokę wydzielającego się pięknie pachnącego żelu od woni lawendy, owoców po najróżniejsze nuty kwiatowe.

 
Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej