Strona główna UrodaFryzury Loki i fale – jak dodać włosom objętości

Loki i fale – jak dodać włosom objętości

przez admin

Idzie wiosna, a wraz z nią nieodparta chęć na zmiany w naszym wyglądzie. Od czego zacząć? Od włosów! Dodajcie im objętości i lekkości, dzięki efektownym lokom i falom.

Wiosenny look powinien być świeży i promienny. Aby uzyskać spektakularny efekt, należy zacząć od czubka głowy, a dokładniej od włosów. Dodajmy im objętości i lekkości, dzięki lokom i falom! Lekka fryzura doda nam energii i pewności siebie. Jak uzyskać wrażenie włosów pełnych objętości? Podstawą jest wizyta u fryzjera. Zbyt długie włosy stają się ciężkie i oklapnięte, dobre strzyżenie z cieniowaniem powinno nadać im lekkości. Długi i cienki włos jest trudny do modelowania, dlatego najlepszy efekt uzyskamy na włosach sięgających ramion.

Loki i fale cieszą się wielką popularnością wśród hollywoodzkich gwiazd. Dzięki takiemu ułożeniu włosów uzyskujemy efekt puszystych i gęstych włosów, które jednocześnie wyglądają niezwykle interesująco. Luźne loki lub wykonane jakby od niechcenia fale pasują zarówno na co dzień jak i na wieczorne wyjścia. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że z łatwością można ułożyć je samemu. Poniżej kilka sposobów.

Wałki

Jest to świetny sposób dla osób dbających o kondycję swoich kosmyków i zasobność portfela. Wałki nie niszczą włosów tak jak lokówka, a poza tym są dostępne w każdej drogerii, w bardzo niskiej cenie. Podstawą jest dobranie odpowiedniej grubości wałka – im większa jego średnica, tym mniejszy skręt, a większy efekt uniesienia pasma. Najpopularniejsze są wałki rzepowe, które stosujemy na włosy suche. Włosy spryskujemy lekkim sprayem modelującym lub lakierem zwiększającym objętość. Nakładamy wałki, pasmo po paśmie, zaczynając od dolnych partii. To, jak długo powinno się je trzymać na głowie zależy od podatności włosów – od kilkudziesięciu minut, do kilku godzin dla pełnego efektu. Poniżej filmik instruktażowy, jak stworzyć idealną fryzurę za pomocą wałków:
http://www.videojug.com/film/how-to-use-rollers

Lokówka

Aby uzyskać efekt „hollywoodzkich fal” najlepiej zastosować lokówkę o szerokiej średnicy. Tak jak w przypadku wałków – im większa średnica, tym delikatniejszy efekt i większe uniesienie włosów. Najpopularniejsze do tworzenia fal są lokówki o średnicy około 38mm, np. Remington CI151 (ok. 90 zł). Zaletą układania włosów za pomocą lokówki jest fakt, że możemy zrobić to szybko i modelować pasmo po paśmie, dzięki czemu kontrolujemy wygląd fryzury w trakcie jej tworzenia. Poza tym, za pomocą lokówki w każdej chwili możemy poprawić niesforne kosmyki. Wadą układania włosów za pomocą lokówki jest fakt, iż, ze względu na wysoką temperaturę, bardzo niszczy ona włosy. Poza tym fryzura może być nietrwała, szczególnie w przypadku krótszych włosów.

Właścicielkom cienkich włosów, które też chciałyby pochwalić się lokami lub falami, pomogą szampony i odżywki dodające objętości.

Dominka Górtowska

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej