Strona główna Makijaż Książki o makijażu – co warto przeczytać

Książki o makijażu – co warto przeczytać

przez admin

Niezastąpionym źródłem inspiracji, jeśli chodzi o makijaż, jest oczywiście internet. Czasem jednak warto odejść od komputera i przewertować książkę. Też o makijażu.


Perfekcyjny makijaż. Dla wszystkich od początkujących do profesjonalistów – Bobbi Brown

Książka autorstwa najsłynniejszej amerykańskiej makijażystki. Wbrew temu, co głosi tytuł bardziej przydatna tym, które przygodę z wizażem dopiero zaczynają. Znajduje się w niej wiele porad na tematy okołomakijażowe, np. jak dbać o akcesoria kosmetyczne, jakie pędzle do makijażu wybrać oraz jak prowadzony przez nas styl życia wpływa na nasz wygląd. Profesjonalistki, ale także pasjonatki świetnie zorientowane w temacie, mogą być zawiedzone ogólnymi informacjami serwowanymi przez Bobbi Brown. Jednak, choćby ze względu na nazwisko autorki, to pozycja obowiązkowa, dla wszystkich, które chcą być uznawane za znawczynie tematu.
Do kupienia: Merlin 70 zł

Makijaż fotograficzny – Eryka Sokólska i Jacek Grąbczewski

Chyba pierwsza tak obszerna pozycja, poświęcona makijażowi, na rynku polskim. Nie tylko dla tych, które w przyszłości chciałyby pracować przy sesjach zdjęciowych. W książce znajduje się bowiem wiele przykładowych makijaży, które można zastosować na co dzień. Obok dużego zdjęcia znajduje się opis, jak krok po kroku wykonać konkretny makijaż. Niestety, w opisach nie podano, jakich kosmetyków użyto. W role modelek wcieliły się gwiazdy polskiego show-biznesu, np. Karolina Malinowska, Grażyna Wolszczak, Daria Widawska. Ksiązka już niedostępna w księgarniach, trzeba na nią polować na allegro.
Do kupienia: allegro

Sekrety Makijażu – Eryka Sokólska

Najnowsza książka polskiej wizażystki. Znajdują się w niej porady, jak modelować kształt twarzy, jakie akcesoria powinny się znaleźć w kobiecych kosmetyczkach oraz, jakie kolory kosmetyków dobrać do naszego typu urody. Tu również w roli modelek wystąpiły polskie celebrtytki, np. Marta Żmuda-Trzebiatowska, Małgorzata Socha, Beata Sadowska oraz Edyta Herbuś. Jako, że książka powstała we współpracy z marką Avon, tylko te kosmetyki przedstawiono w książce.
Do kupienia: Empik 50 zł

Abort face – Scott Barnes

Wśród polskojęzycznych wydawnictw dotyczących makijażu, wybór jest bardzo ograniczony, dlatego osoby, które interesują się wizażem powinny sięgnąć po pozycje zagraniczne. Książka Scotta Barnesa to wiele przykładowych makijaży, dla różnych typów urody. Oprócz zdjęć i szczegółowego opisu makijażu, znajdziemy tu charakterystykę malowanej osoby oraz krótką wypowiedź wizażysty. Minusem jest „poprawianie urody” w programie graficznym, by uwypuklić różnicę między zdjęciami przed i po wykonaniu makijażu.
Do kupienia: allegro

Dominika Górtowska

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej