Strona główna Uroda Jak wybrać idealny krem pod oczy?

Jak wybrać idealny krem pod oczy?

przez admin
O tym, że warto dbać o delikatną skórę wokół oczu niezależnie od wieku, nie trzeba przekonywać żadnej kobiety. Problem tkwi jedynie w wyborze przeznaczonych do tego celu kosmetyków. Czym kierować się w doborze tego typu kosmetyków i jak uniknąć nieudanych zakupów?
Nawet najlepszy produkt pielęgnacyjny nie zainteresuje żadnej z nas, jeżeli wcześniej o nim nie słyszałyśmy. Najlepszym krokiem ku wybraniu odpowiedniego specyfiku będzie rozmowa z pracownikami danej drogerii lub z koleżankami, ze zdaniem których się liczymy. Sugerując się wypowiedziami na temat znanych marek kosmetycznych, np. opiniami o kremie pod oczy Garnier, nie tylko zapoznamy się z właściwościami produktu, lecz także przekonamy się o rezultatach, które można dzięki niemu uzyskać.
jak wybrać krem pod oczy
Ilu ludzi, tyle opinii
Pamiętajmy jednak, by nie działać pod wpływem impulsu. Znalezienie idealnego środka pielęgnacyjnego może nam zająć więcej czasu, niż myślałyśmy, dlatego nastawmy się na to, by o opinię o kremie pod oczy zapytać kilka osób, a nie jedną przyjaciółkę. Dodatkowo zwróćmy też uwagę na to, że skóra każdej z nas odznacza się nieco odmiennymi właściwościami, nawet jeśli posiadamy ten sam typ cery, dlatego też – poza sugerowaniem się oceną znajomych – same zastanówmy się nad tym, jak dany kosmetyk zareaguje na naszej skórze. W niektórych drogeriach możliwe jest wzięcie próbek tego typu produktów, zatem przy najbliższych zakupach poproś o pomoc ekspedientkę.

Najważniejsze są twoje potrzeby
Zanim ulegniesz usłyszanym opiniom o kremie pod oczy, pomyśl, czego oczekujesz od tego rodzaju kosmetyku. Jeżeli twoje dolne i górne powieki mają tendencję do przetłuszczania, omijaj z daleka produkty, które odznaczają się treściwą, gęstą konsystencją. W przeciwnym razie niepotrzebnie obciążysz delikatną skórę wokół oczu.
Z kolei jeśli chciałabyś dodatkowo nawilżyć przesuszone miejsca, zainteresuj się kremami, które dzięki lekkiej, dobrze wchłaniającej się formule, szybko pozwolą ci uzyskać oczekiwany efekt. Nie zapomnij też o tym, że bez względu na to, czy masz tłustą czy suchą skórę, jest ona w takim samym stopniu cienka i wrażliwa na działanie środków, dlatego szukając opinii o kremie pod oczy, nie wahaj się pytać o inwazyjność produktów. Może bowiem zdarzyć się, że krem, który ci polecono, może cię uczulać i wywoływać nieprzyjemne pieczenie.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej