Strona główna Aktualności Maseczki po opalaniu

Maseczki po opalaniu

przez admin
Lato – gorąca pora roku to idealny czas na aktywny odpoczynek. Słońca, morska woda i suche powietrze w nadmiarze szkodzą skórze. Po urlopie jest przesuszona, odwodniona, podrażniona i spieczona. Dlatego po opalaniu zaserwujmy jej jedną z czterech maseczek. 
Ziemniaczany kompres
Obrany lub w łupinie ziemniak gotujemy i rozgniatamy widelcem. Potem łączymy z jogurtem naturalnym lub gęstą śmietaną i żółtkiem oraz mieszamy. Papkę nakładamy na 10 – 15 minut na twarz i zmywamy letnią wodą. Maska jest dobra na zaczerwienioną skórę. Surowy, starty ziemniak oraz maseczka z wody i mąki ziemniaczanej są polecane na oparzenia słoneczne. 
maseczki po opalaniu
Ogórkowa świeżość 
Pokrojone plasterki ogórka położone na twarz oczyszczają, ściągają i nawilżają spoconą skórę – możemy także przetrzeć nimi twarz. Poza tym możemy zetrzeć ogórka i po odsączeniu soku połączyć z ubita pianą z białka. Papkę nakładamy na twarz na 10 – 15 minut – dodatkowo przykrywamy gazą nasączoną w soku. Na Bali kobiety do maseczki dodają jeszcze wywar z rumianku lub zielonej herbaty oraz olejek lawendowy, dzięki czemu skóra jest nawilżona. Do jej odświeżenia wykorzystamy również sam sok z ogórka, którym przemywamy twarz lub w połączeniu z olejkiem, np. lawendowym. (sok z ogórka ma identyczne pH jak skóra).
Mleczny relaks 
Na zmęczoną i podrażnioną skórę dobrze działają także mleczne produkty, np. kefir, śmietana i jogurt. Jogurtowa maska zalecana jest osobom ze skórą suchą, dojrzałą, pękającą i spieczoną przez słońce. Do jej zalet zaliczamy: poprawę nawilżenia, elastyczności, gładkości, gęstości i odporności skóry oraz je regenerację poprzez stymulowanie produkcji kolagenu. Na całe ciało możemy nałożyć mus jogurtowy z dodatkiem, np. miodu i olejami roślinnymi. 
Olejkowa terapia
Przesuszona i spieczona skóra wymaga kuracji z olejkami naturalnymi. W pielęgnacji skóry po opalaniu najlepszy jest migdałowy i lawendowy. Olejek migdałowy nawilża, odżywia, koi i łagodzi poparzoną i zmęczona cerę po opalaniu. Sprawdza się w pielęgnacji każdego typu skóry, ale szczególnie poleca się go suchej, wrażliwej i podrażnionej. Natomiast lawendowy ma właściwości przeciwbólowe, kojące i łagodzące. Posiada przyjemny zapach i dlatego ma zastosowanie w aromaterapii. Nie wcieraj go bezpośrednio w skórę, ale przygotuj roztwór z wody i 15 kropli olejku, którym nasączamy ręcznik, potem przykładamy go do skóry. Można wypróbować olejek sandałowy, który ma właściwości regeneracyjne i kojące, pomaga usuwać przebarwienia po kontakcie skóry ze słońcem. Plamy po opalaniu zlikwidujemy też olejkiem z drzewa herbacianego i kiełków pszenicy. Olejki dodane do maseczek wzmacniają ich efekt.  
Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej