Strona główna Aktualności Sztuczny penis – czym jest dildo i jak wybrać odpowiedni gadżet?

Sztuczny penis – czym jest dildo i jak wybrać odpowiedni gadżet?

przez AlejaKobiet.pl

Sztuczny penis może być, na pierwszy rzut oka, mylony z wibratorem. I chociaż kształtem czy też przeznaczeniem gadżety tego rodzaju faktycznie niezbyt się różnią, o tyle funkcjonalność obu akcesoriów będzie już nieco inna.

Czym zatem jest dildo, czyli sztuczny penis i jak wybrać zabawkę erotyczną tej kategorii, by była bezpieczna i spełniała swoje zadanie?

Czym jest sztuczny penis?

Sztuczny penis ( https://sexactive.pl/dilda-sztuczne-penisy-czlonki ), określany też jako dildo, to manualny gadżet erotyczny, który swoim wyglądem przypomina (niekiedy niemal do złudzenia) kształt męskiego członka. I chociaż współcześnie sztuczne penisy kojarzą się z silikonowymi akcesoriami, znane się ludzkości niemal od jej zarania. Archeolodzy trafiali już bowiem na starożytne artefakty, których kształt czy też umieszczone na ich powierzchni symbole jasno wskazywały na przeznaczenie.

Współcześnie sztuczny penis stanowi oczywistą zabawkę erotyczną dla dorosłych – nie tylko zresztą dla kobiet, bo i panowie niekiedy sięgają po gadżety tego rodzaju.

Dildo stanowi element, który, jak wspomnieliśmy, przypomina kształtem penisa i z założenia ma pełnić podobną funkcję. Nie jest to zabawka wyposażona w jakiekolwiek elektroniczne elementy, przez co można nazwać ją dosłownie anatomiczną imitacją członka. Jest to też istotna cecha, która różni sztucznego penisa od wibratora. Mogłoby się wydawać, że funkcjonalność dildo jest zatem nieco ograniczona, ale, z drugiej strony, na naturalnych odczuciach opiera się właśnie zasadność korzystania z takich akcesoriów. Do tego, ponieważ pozbawione są elektroniki, sztuczne penisy nadają się do stosowania także w wannie czy pod prysznicem.

Rodzaje sztucznych penisów – na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Tak, jak w przypadku wibratorów, również wśród sztucznych penisów można mówić o wielu rodzajach tych akcesoriów erotycznych. I nie chodzi jedynie o rozmiar czy kształt dilda, ale też o materiał, z jakiego może być wykonane.

Producenci oferują szereg ciekawych wariantów – tak kolorystycznych, jak i konstrukcyjnych. Możesz wybrać spośród takich modeli, jak:

  • sztuczny penis na przyssawce – wyjątkowo popularne dildo, które można z łatwością przymocować do większości gładkich powierzchni, na przykład do dna wanny czy też do ściany,
  • realistyczne dildo – maksymalnie imitujące budowę anatomiczną członka, często wraz z wszelkimi wypukłymi żyłkami i naturalnie występującymi zgięciami skóry,
  • szklane sztuczne penisy – często o nieco bardziej fantazyjnych kształtach, w dotyku idealnie gładkie i dość ciężkie, dobrze leżące w dłoni,
  • podwójne dildo – czyli sztuczny członek, w przypadku którego z obu stron znajduje się sztuczna żołądź; takie warianty mogą być ponadto produkowane w różnych kształtach – tak prostym, jak i zagiętym w kształt litery U; przeznaczone do stosowania przez jedną osobę do podwójnej penetracji lub przez dwie do wspólnej stymulacji erotycznej,
  • sztuczny penis typu strap-on – czyli dildo, które może być mocowane do ciała za pomocą specjalnych szelek.

Poza szklanymi sztucznymi członkami większość pozostałych modeli pozostaje stosunkowo elastyczna i miękka w dotyku. Wszystko za sprawą nowoczesnych surowców używanych w produkcji – zalicza się do nich silikon medyczny, cyberskórę, ewentualnie inne, atestowane tworzywa sztuczne.

Dildo – wielkość nie zawsze ma znaczenie!

Mogłoby się wydawać, że jednym z ważniejszych czynników wpływających na wybór określonego sztucznego penisa jest wielkość – ale również w tym przypadku jest to dość stereotypowe podejście, zwłaszcza w sytuacji, gdy jest się całkowicie początkującym użytkownikiem lub użytkowniczką!

Nie musisz od razu decydować się na wielkie i dla wielu osób wręcz „przerażające” dildo dostępne w internetowym seks-shopie. Znacznie lepszym pomysłem będzie stopniowanie przyjemności – zarówno poprzez wybieranie różnych wielkości sztucznych penisów, jak i akcesoriów wykonanych z innych materiałów. Może się okazać, że to właśnie szklane, niewielkie dildo o skręconej czy też pokrytej wypustkami powierzchni sprawdzi się w Twoim przypadku lepiej, niż klasycznie rozumiany, silikonowy sztuczny penis.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej