Strona główna Uroda Kręcone i zadbane

Kręcone i zadbane

przez admin

Loki zawsze są TOP. Posiadaczki prostych włosów zazdroszczą tym kręconym, bo nie muszą robić loków za każdym razem, kiedy pragną je mieć. Mają naturalnie zakręcone. Gdy mają ich dość, robią się na prosto przy pomocy prostownicy. A codziennie kuszą i cieszą oko uroczymi loczkami.

Zakręcone predyspozycje

Włosy kręcone, aby pięknie wyglądały i mogły ułożyć się w odpowiednią fryzurę, potrzebują odpowiedniej opieki. Stworzenie upragnionej nie zawsze jest łatwe, kiedy każdy skręt jest w inna stronę. Trzeba także pamiętać, że kręcone są kruche i bardzo szybko się przesuszają oraz łamią. Ich połysk także nie trwa wiecznie i znika szybko. Nie mają również gładkiej struktury, co dodatkowo uniemożliwia ultranawilżenie i zatrzymanie nabłyszczenia. 

jak dbac o kręcone włosy

Szkodliwe i konieczne
    
Najbardziej szkodzi im sztuczna koloryzacja, która niszczy delikatną strukturę włosa. Silne środki chemiczne, znajdujące się w farbach, osłabiają włosy. By uniknąć przesuszenia unikaj suszarki. Pozwól, by same wyschły. Mokre lub wilgotne spryskaj mgiełką, która zagwarantuje naturalny blask. Oprócz suszarki, wysuszają promienie słoneczne i nadmierne opalanie. Przed wyjściem na dwór i przed opalaniem pamiętaj, żeby zastosować spray z odpowiednim filtrem i ochraniaj je przed upałem. Walcz z suchymi i przypominającymi siano włosami poprzez intensywne nawilżanie i zdrowe nawyki.  

Nie musisz specjalnie układać kręconych włosów. Naturalny skręt prezentuje się najlepiej i uwodzi zmysłem i seksapilem. Podstawowym zabiegiem jest nawilżenie i odżywienie włosów z racji tego, że szybko się przesuszają. Dlatego zaleca się tzw. metodę OMO, czyli odżywka, mycie i odżywka. Włosy można także od czasu do czasu umyć samą odżywką, co wspaniale wpłynie na ich jakość i kondycję. Kręcone warto nawilżać i odżywiać w sposób naturalny – maseczki owocowe, np. z awokado. Miąższ owocu bez pestek połącz z jogurtem naturalnym, oliwą z oliwek i wodą. Wymieszaj dokładnie składniki, żeby otrzymać gładką i jednolitą konsystencję. Potem nanieś na włosy na 10 minut i spłukaj letnią wodą. Suchym polecana jest także odżywka jajeczna z oliwy, jajek i nafty kosmetycznej. Obie odżywki wykorzystaj przed umyciem włosów. Kręcone włosy można także olejować i najlepiej przed umyciem, ponieważ jest mniejsze ryzyko obciążenia fryzury. Olejek migdałowy i arganowy intensywnie nawilżą i zregenerują zakręconą fryzurę bez sztucznych kosmetyków.

Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej