Strona główna Uroda Kobiety coraz częściej się temu poddają!

Kobiety coraz częściej się temu poddają!

przez admin
Z pewnością większość z nas zgodzi się z tym, że nos jest jedną z najbardziej wyeksponowanych części naszej twarzy i raczej ciężko temu zaprzeczyć – choć wielu by chciało. Niestety ukrywanie niedoskonałości naszego nosa jest zupełnie nie możliwe, gdyż znajduje się na centralnej części naszej twarzy – nie ma więc możliwości, by skorygować jakiekolwiek zniekształcenia. Przez niefortunne gabaryty naszego nosa – co tyczy się także i jego kształtu – wiele kobiet lub mężczyzn muszą cierpieć – czasami przez całe życie. Nie jednokrotnie wygląd naszego nosa może być przyczyną narastających kompleksów, a w szczególności, gdy jest on zbyt duży, garbaty lub zadarty.
Tego rodzaju osoby muszą czasami radzić sobie z niezbyt pochlebnymi wypowiedziami na temat ich wyglądu czy nosa – najczęściej są to niemiłe komentarze lub żarty. Na szczęście istnieje idealna metoda, która pozwala poprawić wygląd nosa i nie jest to już luksus cenowy – ceny są coraz mniejsze i bardziej dostępne dla przeciętnego pacjenta. Metodą tą są operacje nosa, jednak nie stosuje się ich tylko w przypadku zmiany wyglądu, ale także w pourazowym skrzywieniu przegrody nosowej – często dochodzi do wypadku podczas ćwiczeń w szkole. Zbyt mocno skrzywiona przegroda nosowa może wywoływać niezbyt przyjemne, a czasami i niebezpieczne dla życia trudności w oddychaniu, co może mieć związek z niedotleniem – podłoże takich chorób jak senność, zmęczenie czy częste infekcje.
Nie ulega wątpliwości, że operacja nosa w tego rodzaju przypadkach przynosi nie tylko ulgę pacjentowi, ale także poprawia jego jakość życia – znikają wszelkie problemy związane z oddychaniem. Celem operacji plastycznej nosa jest poprawa szkieletu chrzęstnego i kostnego. Warto jednak pamiętać, że oprócz samej operacji ważne jest prawidłowe przygotowanie do niej – nie chodzi tu tylko o względy fizyczne, ale także psychiczne. Ponadto każdy pacjent powinien zdawać sobie sprawę z pewnych ograniczeń co do modelowania kształtu nosa – nie jest więc tak, że możemy mieć dowolny kształt nosa. Dodatkowo każdy chirurg powinien przybliżyć pacjentowi przebieg zabiegu i możliwe konsekwencje. Dodatkowo każda osoba chcąca poprawić wygląd własnego nosa powinna mieć świadomość, że nie wszystko da się załatwić za pierwszym podejściem – czasami będzie trzeba zrobić dwie operacje – oczywiście jeżeli zależy nam na idealnym efekcie.
Operacja plastyczna nosa nie powinna trwać dłużej niż dwie godziny, choć z reguły trwa ponad godzinę – czas jest zależny od trudności zabiegu. Nie zapominajmy również o tym, że nos jest niezwykle wrażliwym miejscem, dlatego każdy pacjent zaraz po zabiegu powinien mieć założony specjalny – sztywny – opatrunek wykonany z gipsu lub z metalu. Dzięki temu możliwe jest unieruchomienie nosa na około 10 dni i zabezpieczeniu go przed możliwym urazem. Po około 10 dniach opatrunek jest zdejmowany, choć nie ulega wątpliwości, że nos w dalszym ciągu będzie napuchnięty – możliwe jest także wystąpienie krwiaków, które powinny ustąpić po 4 tygodniach. W okresie pooperacyjnym zaleca się wykonywania wszelkich gwałtownych ruchów – sportowcy muszą mieć ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z aktywności fizycznej – a także nie korzystać z solarium lub sauny. W przypadku jakichkolwiek powikłań należy skontaktować się ze swoim lekarzem, który poda właściwą diagnozę i zbada podłoże problemu.

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej