Strona główna Aktualności Laser walczy ze starzeniem i chrapaniem

Laser walczy ze starzeniem i chrapaniem

przez admin

Upływający czas odgryza się zębem na naszym ciele, a oznaki starzenia najbardziej widoczne są na twarzy. Jednakże nie są to tylko zmarszczki, równie często mamy do czynienia z piegami, plamami i przebarwieniami, które powstały pod wpływem słońca. Wiatr czy mróz na naszą skórę ma także negatywne oddziaływanie, pod ich wpływem naczynka się rozszerzają lub pękają. Skóra traci swą naturalną sprężystość. Te wszystkie procesy nazywamy fotostarzeniem się skóry. Współczesna medycyna estetyczna pozwala nam jednak wyeliminować te problemy w znakomitej większości, a na ratunek przychodzi nowoczesna laseroterapia.

Lecznicze światło dla pięknej skóry

W jaki sposób działa laser i jakie procesy skutkują odmłodzeniem wyglądu? – Zasada działania lasera opiera się na zjawisku reakcji na światło o odpowiedniej długości fali. Światło emitowane przez laser absorbowane jest przez tzw. chromofory w skórze i następnie dochodzi do wytworzenia ciepła. Odpowiednia struktura skóry poddana działaniu światła rozpoczyna swój naturalny proces regeneracji i leczenia – tłumaczy Dominika Jasik, kosmetolog z Gabinetu Kosmetologii Estetycznej CYKAS w Poznaniu. W wyniku działania wiązki światła lasera, włókna kolagenowe ulegają skróceniu i przebudowaniu, co skutkuje ujędrnieniem skóry i wygładzeniem drobnych zmarszczek. Ponadto, rozszerzone pory się zmniejszają, popękane naczynka się niwelują, a także usuwane są przebarwienia powstałe w wyniku słońca czy rumień.

Młodość bez skalpela

Fotoodmładzanie pozwala cofnąć oznaki upływu czasu w sposób bezpieczny. – Wiele pań chciałoby zachować młody wygląd, jednakże obawia się inwazyjnych zabiegów. Fotoodmładzanie, czyli termolifting pozwala nam odmłodzić skórę w sposób nieinwazyjny. Jest o wiele bezpieczniejszy od dermabrazji laserowej czy peelingu, podczas których zdzierana jest cała warstwa naskórka. W przypadku fotoodmładzania tak się nie dzieje, a po zabiegu można używać własnych kosmetyków – mówi Dominika Jasik, kosmetolog i dodaje, że warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej, gdy zauważymy pierwsze oznaki fotostarzenia się skóry. Wtedy zabieg przyniesie jeszcze lepsze efekty w postaci ujędrnionej i gładszej cery. Zabieg jest bezbolesny i trwa ok. godzinę.

Pielęgnacja po zabiegu

Fotoodmładzanie nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po samym zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk, a po kilku dniach naskórek będzie się złuszczać. Zabieg fotoodmładzania najlepiej przeprowadzać w miesiącach jesienno-zimowych, gdyż bezpośrednio po naświetlaniu, skóra nie powinna być poddana działaniu promieni słonecznych. – Nawet w miesiącach jesienno-zimowych po zabiegu powinniśmy stosować kremy z wysokimi filtrami, by w odpowiednim stopniu ochronić skórę przed słońcem – radzi Dominika Jasik. W zależności od typu skóry, po zabiegu może ona być wysuszona, dlatego termolifting można uzupełnić zabiegami nawilżającymi. Dla uzyskania najlepszego efektu, powinno się poddać serii 4-6 zabiegów w odstępach ok. trzytygodniowych.

Uczucie zmęczenia po przespanej nocy, osłabiona koncentracja oraz senność to tylko niektóre konsekwencje chrapania. Przypadłość może doprowadzić do groźnego w skutkach bezdechu. Jednym ze sposobów na pozbycie się uciążliwego problemu jest zabieg laserowy.

Mimo że do chrapania przyznaje się niewielu z nas, kłopotliwa przypadłość dotyczy średnio co trzeciej dorosłej osoby. Problem nasila się wraz z wiekiem. Znacznie częściej występuje u mężczyzn, zwłaszcza po 40. roku życia. Charakterystyczne dźwięki to wynik niewłaściwego przepływu powietrza przez drogi oddechowe, co podczas wdechu doprowadza do drgań w okolicach podniebienia miękkiego i języczka.
 

Laser walczy z chrapaniem

Przyczyn dolegliwości może być wiele m.in.: nieprawidłowa budowa anatomiczna górnych dróg oddechowych, alergie czy polipy nosa. Również czynniki wynikające z niewłaściwego stylu życia (np. mała aktywność fizyczna, nadwaga i otyłość, palenie papierosów, zażywanie środków nasennych lub nadmierne picie alkoholu) wzmagają zaburzenia oddychania podczas snu. Chrapaniu sprzyja także spanie na plecach, a nawet źle dobrana poduszka.

Zaburzenia oddychania niebezpieczne dla zdrowia

Wstydliwy problem wiąże się z negatywnymi konsekwencjami dla zdrowia. Jest przyczyną dolegliwości zwanej bezdechem śródsennym. Zatrzymanie oddychania w trakcie snu powoduje niedotlenienie, a to sprzyja wystąpieniu chorób serca i układu krążenia.  Dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo nadciśnienia, zawału czy udaru mózgu. Zaburzenia oddychania zmniejszają możliwość regeneracji organizmu podczas snu, co skutkuje osłabioną koncentracją, uczuciem senności, rozdrażnieniem i zmęczeniem. Chrapanie bywa także problemem w relacjach z innymi, dla których ta „głośna” dolegliwość jest szczególnie uciążliwa.

Laser – skuteczny sposób na walkę z chrapaniem

Niestety schorzenie bywa bardzo często bagatelizowane, uznawane za coś naturalnego. Osoby cierpiące na bezdech, a zwłaszcza mężczyźni, nie zdają sobie sprawy, że chrapanie wpływa na ich zdrowie i obniża komfort życia. Nie każdy również wie, że istnieją rozwiązania medyczne zwalczające problem. Niezwykle ważna jest jednak odpowiednia diagnoza wskazująca na przyczynę zaburzeń oddychania, dlatego w pierwszej kolejności należy skonsultować się ze specjalistą – laryngologiem, który dobierze właściwą metodę leczenia. – Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z uciążliwym chrapaniem są zabiegi laserowe, podczas których, w zależności od źródła problemu, poszerza się przewody nosowe lub zmienia kształt podniebienia miękkiego. Zastosowanie lasera diodowego pozwala powstrzymać krwawienie i zwiększyć bezpieczeństwo zabiegu – mówi Urszula Sztwiertnia z firmy SHAR-POL specjalizującej się w technikach laserowych stosowanych w medycynie. – Metoda jest niezwykle precyzyjna i zapewnia trwałe rezultaty – dodaje ekspert z firmy SHAR-POL.  Efektem zabiegów jest nie tylko wyeliminowanie samego problemu, ale także ogólna poprawa zdrowia, samopoczucia i kondycji organizmu. W walce z chrapaniem niezbędna jest również zmiana stylu życia – pozbycie się nadwagi, większa aktywność fizyczna i zdrowa dieta.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej