Strona główna Uroda Piękna bez skalpela

Piękna bez skalpela

przez admin
Laboina Stem z aktywnymi roślinnymi komórkami macierzystymi wspomaga proces naprawy i regeneracji skóry oraz przedłuża jej żywotność. Dzięki zawartym składnikom: acetyl dipeptide-1, cetyl ester, sodium potassium, magnesium gluconate, pentapeptideamide-4, acetyl octapeptide-3 pomaga w wygładzaniu bardzo głębokich zmarszczek mimicznych. Pomaga również wypełniać zmarszczki powstałe wskutek starzenia się skóry oraz redukuje oznaki wieku. Laboina Stem ma działanie ochronne i nawilżające oraz stanowi idealny podkład pod makijaż.

Nowa formuła jest wskazana zarówno w pielęgnacji przeciw zmarszczkom mimicznym ( dzięki 5 substancjom rozluźniającym), przeciw zmarszczkom powstałym w skutek starzenia skóry (dzięki czystemu kwasowi hialuronowemu), a także pielęgnacji przeciw oznakom wieku  -wiotczeniu, utlenianiu, plamom naskórnym.

Aplikacje naskórne LABOINA STEM składają się z dwóch działających w synergii kosmetyków w zestawie: preparatu przeciw zmarszczkom LABOINA STEM oraz aktywnych roślinnych komórek macierzystych w pojemniczku. Każde opakowanie Laboiny Stem zawiera również próbki kremu pod oczy. Aktywne roślinne Komórki macierzyste LABO obecne w kosmetykach zapewniają skórze działanie specyficznych substancji aktywnych (białek, aminokwasów, lipidów i węglowodanów) oraz funkcję regeneratywną dla komórek skóry. Mają one działanie „odnawiające i odbudowujące” na naskórek i zapewniają wyjątkowo wysoką skuteczność w redukcji i wygładzaniu zmarszczek.

Roślinne komórki macierzyste stosowane przez Labo w połączeniu z Teprenone – substancji zapobiegającej zmarszczkom i ubytkom wody w skórze (formuła objęta szwajcarskim zgłoszeniem patentowym) pochodzą ze szczepów dwóch gatunków roślin: Malus domestica oraz Buddleja davidii wyhodowanych w kulturze. Podobnie jak w przypadku reakcji zabliźniania, nowe komórki macierzyste namnażają się, tworząc masę komórkową w skórze.

Preparaty LABOINA STEM posiadają zróżnicowane stężenie głównych czynników rozluźniających, aby idealnie dopasować działanie do rodzaju zmarszczek: formuły 1000, 3000, 5000 –zalecane w przypadku zmarszczek umiarkowanych, głębokich i bardzo głębokich oraz zmarszczek mimicznych. Dawki 7000 oraz 9000 są wskazane dla bardzo licznych i głębokich bruzd mimicznych. Dzięki specjalnemu aplikatorowi kosmetycznemu ze skalą oraz kaniulą ze ściętą końcówką pozwala na wygodne użycie w domu i na precyzyjną aplikację na bruzdy zmarszczek.

Gama produktów obejmuje Aplikacje naskórne, do intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych, oraz preparaty do użytku codziennego lub uzupełniającego po zakończeniu zabiegów:

·    LABOINA STEM  Aplikacje Naskórne
·    LABOINA STEM  Krem na dzień
·    LABOINA STEM  Krem na noc
·    LABOINA STEM  Krem wokół oczu
·    LABOINA STEM  Maseczka

W kremach do twarzy Aktywne Roślinne Komórki Macierzyste są już zawarte w emulsji i są chronione dzięki specjalnemu systemowi mikrokapsułkowania.

Opatentowane przez Laboratoria Labo działanie synergiczne aktywnych roślinnych komórek macierzystych w zabiegach pielęgnacyjnych przeciw zmarszczkom oraz starzeniu skóry, zostało opracowane tak aby idealnie dopasować się do komórek skórnych, dzięki obecności w preparatach fitoendorfin – aktywnych substancji pochodzenia roślinnego. Fitoendorfiny stosowane przez LABO pochodzą z niepokalanka pospolitego, rośliny stosowanej w zabiegach pielęgnacyjnych skóry twarzy zapobiegających jej starzeniu. Aktywne roślinne komórki macierzyste LABO  wraz z ekstraktem z niepokalanka przyczyniają się do stymulacji proliferacji fibroblastów (odpowiedzialnych za produkcję kolagenu) oraz keratynonocytów które odgrywają ważną rolę w odnowieniu bogactwa komórkowego skóry. Zarówno z punktu widzenia liczbowego jak funkcjonalnego – w szczególności w sytuacji, gdy skóra jest dojrzała, uszkodzona przez promieniowanie słoneczne oraz zanieczyszczenia cywilizacyjne.

STEM CELLS, Komórki Macierzyste – czym są, jaką rolę odgrywają w procesie odnowy skóry?
Inaczej komórki pnia (nag. stem cells) – komórki, które mają jednocześnie dwie zdolności:
1.    potencjalnie nieograniczonej liczby podziałów (samo odnawiania swojej puli – poliferacji)
2.    różnicowania się do innych typów komórek
to właśnie te zdolności odgrywają ogromną rolę w procesie starzenia się skóry.

Dlaczego warto stosować aktywne roślinne komórki macierzyste do aplikacji na skórę i włosy?

Działanie aktywnych komórek macierzystych pozwala na:

–    Aktywowanie procesów naprawy i regeneracji komórkowej przez komórki macierzyste naskórka
–    Odbudowanie zubożałych i niepełnych tkanek na poziomie naskórka i skóry właściwej, wygładzając w ten sposób zmarszczki

Komórki macierzyste naskórka

Głęboko w naskórku twarzy i ciała, obecne są komórki macierzyste, które mają zdolność namażania się oraz przemieszczania się w stronę powierzchni skóry. Stanowią one 2- 7 % wszystkich komórek znajdujących się w podstawowej błonie skóry. W momencie podziału powstają dwie komórki z których jedna pozostaje w fazie rozmnażania, a druga przesuwa się w kierunku wyższej warstwy, zwanej kolczystą. Po określonej liczbie podziałów komórki oddzielają się od błony i różnicują, co doprowadza do powstania warstwy rogowej. Cały proces trwa średnio 30 dni. Jeśli skóra jest narażona na działanie czynników niesprzyjających, czas keratynizacji (powstawanie nowych białek) znacząco się skraca. Również tkanki macierzyste nabłonka są zaangażowane w regenerację uszkodzonej tkanki, wymieniając jej komórki. Wraz z wiekiem tkanki nie regenerują się już tak szybko, nie dochodzi już do wystarczającej wymiany komórek macierzystych i w rezultacie tracą one swoją zdolność do prawidłowego funkcjonowania. Na poziomie skóry rozpoczyna się proces starzenia skóry dotykający naskórek, skórę właściwą oraz mieszek włosowy. Dlatego aktywne komórki macierzyste stosowane w kosmetyce mogą cały proces opóźnić lub zahamować.

Formuły preparatu i ceny w aptekach:

Zestawy na zmarszczki umiarkowane, głębokie i mimiczne:
Laboina Stem 1000 – 446 zł
Laboina Stem 3000 – 590 zł
Laboina Stem 5000 – 824 zł

Zestawy na bardzo liczne i głębokie zmarszczki:
Laboina Stem 7000 –  1,013 zł
Laboina Stem 9000 – 1,157 zł

ALBERT Polska to producent i dystrybutor dermokosmetyków aptecznych i wyrobów medycznych.

ALBERT Polska jest wyłącznym dystrybutorem profesjonalnych dermokosmetyków szwajcarskiej firmy LABO: (Crescina Stem – preparat wspomagający naturalny wzrost włosów; Laboina Stem – preparat wygładzający zmarszczki). Oferuje również produkty marek Geratherm® (termometry i ciśnieniomierze) i SANITY® (m.in. wyroby dla matki i dziecka, sprzęt diagnostyczny oraz artykuły rehabilitacyjne).

ALBERT Polska zwraca szczególną uwagę na jakość surowców stosowanych do produkcji. Są one nieszkodliwe dla człowieka oraz przyjazne dla środowiska. Produkcja odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami, co potwierdzają certyfikaty Systemu Zarządzania Jakością EN ISO 9001:2003 oraz EN ISO 13485:2000 (dot. produkcji wyrobów medycznych).
Firma współpracuje na polskim rynku z aptekami, sklepami medycznymi i hurtowniami farmaceutycznymi oraz eksportuje swoje towary do wielu krajów, takich jak Niemcy, Stany Zjednoczone, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria i kraje nadbałtyckie.
ALBERT Polska należy do międzynarodowej grupy ALBERT. Więcej informacji o firmie: www.albert.com.pl.

AlejaKobiet.pl / Materiały prasowe

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej