Strona główna Relaks Karpacz na weekend

Karpacz na weekend

przez admin
Ostatnimi czasy coraz modniejsze staje się podróżowanie weekendowe, które nie wymaga od nas ogromnych nakładów czasu i pieniędzy, a pozwala na krótkie wypady w nowe miejsca. Wyjazd do Karpacza to doskonały wybór, jeśli chodzi o taką formę spędzania czasu w weekendy. Niezależnie od poru roku, Karpacz przyciąga wielu turystów. Nie bez powodu – znajdziemy tutaj nie tylko interesujące górskie widoki, ale również szereg niespotykanych atrakcji – w tym miejscu nie zabraknie rozrywek ani dla dorosłych, ani dla dzieci.
Jeśli szukasz opcji weekendowej, zdecydowanie unikniesz rozczarowania. Dodatkowo bez problemu możesz przebierać w rozbudowanej bazie noclegowej. Hotele w Karpaczu ze spa są dobrą propozycją dla każdego, kto szuka miejsca weekendowego relaksu na łonie natury i jednocześnie nie chce rezygnować z aktywności. Co zatem oferuje nam ta miejscowość turystyczna, położona w Sudetach Zachodnich? Co warto wiedzieć o Karpaczu?
karpacz hotele z basenami
Piękno gór
Karpacz większości z nas kojarzy się ze Śnieżką, której szczyt możemy zdobyć niezależnie od naszej kondycji fizycznej. Najwyższy szczyt Karkonoszy jest przystępny dla każdego – nawet starszych czy rodzin z dziećmi. Niezapomniane widoki zdecydowanie uprzyjemnią weekendowy odpoczynek. Mimo to nie zabraknie tutaj również innych „naturalnych” atrakcji. Jedną z nich będzie osiedle skalne Krucze Skały, znajdujące się na rozwidleniu ulic Wilczej i Skalnej. O tym miejscu krąży wiele legend, które głównie wiążą się z tajemniczą genezą skał. Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas, to dobre miejsce do uprawiania wspinaczki skałkowej. Innym niezwykle urokliwym miejscem będzie Dziki Wodospad na rzece Łomnicy, gdzie woda spada z wysokości kilku metrów. Jest to chętnie odwiedzane przez turystów miejsce, potwierdzające wyjątkowość Karpacza. Jeśli lubicie pomniki przyrody, warto również zobaczyć liczącą ponad 150 lat Lipę Sądową, położoną na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i Kościelnej.
Zabytki w Karpaczu
Jeśli interesują Was różne górskie legendy, Karpacz będzie strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo nie zabraknie tutaj atrakcji kulturalnych i zabytków, zatem jeśli planujemy poszerzyć swoją wiedzę na temat tej miejscowości, możemy odwiedzić muzea – np. zabawek czy sportu i turystyki. Interesującym obiektem jest także zbudowana bez użycia gwoździ świątynia Wang, stanowiąca cenny zabytek architektury Wikingów. Dzieci zachwycone będą zwiedzaniem prywatnego Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego, gdzie znaleźć można makiety i budowle autorskie. To miejsce z pewnością poruszy wyobraźnię niejednego dorosłego.
W Karpaczu nie zabraknie również zbudowanych w wyjątkowym stylu kościołów (jak chociażby Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Najświętszego Serca Jezusa) i wielu innych, swoistych dla tej górskiej miejscowości architektonicznych smaczków. Jeśli szukamy wyjątkowego miejsca na weekend, który chcemy spędzić aktywnie z naszymi bliskimi, bez wątpienia możemy wybrać Karpacz.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej