Strona główna Relaks „Rodzina Borgiów” – w styczniu na CBS Europa!

„Rodzina Borgiów” – w styczniu na CBS Europa!

przez admin
Włochy, rok 1492. Papież Innocenty jest umierający i obawia się, kto przejmie po nim Tron Piotrowy. Czeka na to  Rodrigo Borgia (Jeremy Irons) – przedstawiciel hiszpańskiej, wpływowej rodziny, który nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Serial „Rodzina Borgiów” na CBS Europa już od 4 stycznia w niedziele o 21:00 i 22:00.
Pod koniec XV wieku świat Zachodu stoi u progu wielkich zmian. Dziewięcioletni Martin Luther uczy się religii, Kopernik jest studentem pierwszego roku astrologii, zaś Kolumbowi udaje się dopłynąć do wybrzeży Ameryki. Złoty wiek renesansu kwitnie we Włoszech. Mediolan staje się centrum życia handlowego, swym bogactwem wspiera takich artystów jak
Leonardo da Vinci. We Florencji młody Michał Anioł studiuje rzeźbę. Na przeciwległym biegunie  do tych rozwijających się miast znajduje się Rzym.
Wieczne miasto popada w coraz większą ruinę, a będący na łożu śmierci papież Innocety obawia się, że nie będzie miał godnego następcy. Dwaj kandydaci, którzy tylko czekają, kiedy prawnie obowiązujący papież pożegna się z życiem, to Giuliano della Rovere i Rodrigo Borgia. Obaj są zdeterminowani, by osiągnąć cel i używają ku temu wszelkich środków. Ostatecznie, dzięki przekupstwu, Borgia zostaje kolejnym papieżem.
Już jako Aleksander VI konsekwentnie realizuje plan, który obmyślił wraz z rodziną. Walczy o nowe strefy wpływów, bezlitośnie eliminuje przeciwników,  a także gromadzi coraz większe bogactwo. W podstępne gierki zaangażowane są dzieci papieża: Lukrecja (Holliday Grainger), Juan (David Oakes) i Cezar Borgia (François Arnaud). Dwór papieski w niczym nie przypomina miejsca kojarzonego z religijnymi przykazaniami. Występek, zbrodnia czy pławienie się w luksusie to codzienność Aleksandra VI. Czy takimi metodami da się utrzymać władzę? Przekonajcie się oglądając rozgrywający się w iście kinowej scenerii serial „Rodzina Borgiów”.
Dramat historyczny „Rodzina Borgiów” od 4 stycznia w niedziele o 21:00 i 22:00 na CBS Europa. Powtórki w poniedziałki około 23:00 i czwartki o 21:00.

Ciekawostki o serialu:

  • „Rodzina Borgiów” to serial historyczny, jednakże fabuła nie trzyma się ściśle faktów (nie zgadzają się między innymi wiek Lukrecji i imię Benita)
  • produkcja otrzymała między innymi nagrodę Emmy za kostiumy i za charakteryzację
  • – Jeremy Irons za rolę Aleksandra VI został nominowany do nagrody Złoty Glob dla najlepszego aktora dramatycznego
  • – według niektórych przekazów papież Aleksander VI prowadził rozwiązły i hulaszczy tryb życia, według innych – był mecenasem sztuki i człowiekiem postępowym, który dobrze godził obowiązki ojcowskie (sic!) i papieskie
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej