Strona główna Relaks Wakacje dla rodziny w miejscowości Pobierowo

Wakacje dla rodziny w miejscowości Pobierowo

przez admin
Pobierowo – miejscowość położona na Wybrzeżu Trzebiatowskim, w gminie Rewal.  Liczy ponad 1 tys. rodowitych mieszkańców, a latem staje się centrum rekreacyjno – turystycznym. To idealny pomysł na wakacje wśród zieleni, z bogatą ofertą gastronomiczną i piękną plażą.
Na uwagę zasługuje mikroklimat Pobierowa. Region ten wiąże się ze specyficznym klimatem, który poruszył wielu meteorologów. Miejscowość jest w strefie częstych wiatrów związanych z cyrkulacją atmosfery. Dokładniej ujmując są wiatry lokalne, czyli tzw. bryza morska i lądowa. Ta pierwsza stanowi bardzo ważny czynnik natury balneologicznej. Pobierowo i okolice to powietrze chłodne, nasycone aerozolem morskim zawierającym kryształki jodu i soli morskiej. A to z kolei niesie profity dla naszego zdrowia.
Sam pas zieleni ciągnący się w tym rejonie wzdłuż brzegu Bałtyku w tej okolicy ma szerokość 2 km. Miejscowość jest też liderem pod względem powierzchni – zajmuje pierwsze miejsce w gminie Rewal. Ulica Grunwaldzka, centrum miasteczka, liczy prawie 4 kilometry długości i łączy wschodni, i zachodni kraniec tej miejscowości. Wszystko to sprawia, że miejscowość jest urokliwa i trudno znaleźć jej zagorzałym przeciwników.
Tylko, gdzie spać jadąc do Pobierowa? Bogatą ofertę noclegów (szczególnie polecamy domki letniskowe w Pobierowie ) można znaleźć na stronie www.pobierowo.com.pl. Podobnie zresztą jest z ofertą gastronomiczną, czy rozrywkową. Magia miejscowości polega na tym, że pomimo niewielkiej powierzchni, odnajdą się w niej miłości ciszy i spokoju, rodziny z dziećmi, jak i spragnieni szaleństw imprezowych.
Miejscowość liczy kilka zejść na plażę. Jeśli nie mamy ochoty leżakować na plaży i korzystać z uroku letniego słońca można na przykład wypożyczyć rowery z pobliskiej wypożyczalni i udać się na wycieczkę. Polecamy też spróbowanie nadmorskich ryb dostępnych w ofercie wielu smażalni. Pyszne ryby to nie wszystko, lato to też lody, tradycyjne francuskie naleśniki, czy chociażby gotowana kukurydza, popcorn, a nawet wata cukrowa. Wszystkie w Pobierowie pod dostatkiem, tak aby nawet najbardziej wymagający urlopowicz nie miał prawa narzekać.
alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej