Strona główna Relaks Komediowe soboty już w lipcu na CBS Europa!

Komediowe soboty już w lipcu na CBS Europa!

przez admin

Colin Firth, Irine Jacob, Hugh Grant, Vince Vaughn – to tylko kilka gorących nazwisk, które widzowie CBS Europa będą mogli zobaczyć w czołówkach lipcowych sobotnich premier. Co tydzień zapraszamy na komedie w doborowej obsadzie. 12 lipca o 21:00 zapraszamy na komedię „Dziewczyny i chłopaki”. Tydzień później, 19 lipca o 21:00, premierowo wyemitowany zostanie film „O Angliku, który wszedł na wzgórze, a zszedł z góry”, zaś 26 lipca o godzinie 19:05 cykl zamknie  komedia „Swingers”.

„Pierwsze oczarowanie” (1999) to komediodramat ukazujący Szkocję z lat 20. XX wieku. W dużej, pięknie położonej posiadłości, mieszka dziesięcioletni Fraser (Robert Norman) wraz z liczną rodziną. Jego rodzice, Moira i Edward (Colin Firth), oraz rodzeństwo nie mają czasu, by się nudzić. Nad wszystkim czuwa owdowiała babcia – Gamma (Rosemary Harris). Czas upływa na zabawie, ale i na nauce. Fraser obserwuje i poznaje świat, często psocąc oraz sprawiając sporo kłopotów wychowawczych.

Pewnego dnia w posiadłości pojawia się ekscentryczny wujek Morris (Malcolm McDowell). Wraz z nim przybywa młoda urocza Francuzka Heloise (Ir?ne Jacob). Heloise jest narzeczoną wujka, a także niezwykle otwartą i spontaniczną osobą. Szybko zdobywa sympatię całej rodziny, lecz niebawem okaże się dla niektórych również problemem. Edward podkochuje się w Heloise, a swoje pierwsze dziecięce uczucie przeżywa też Frazer. Wiedziony ciekawością chłopak odwiedza rodzinną bibliotekę, gdzie znajdzie wiele intrygujących książek. Frazer już wkrótce stanie się „specjalistą” od spraw damsko-męskich, co spowoduje wiele zabawnych sytuacji.

Film „Dziewczyny i chłopaki” (2000) opowiada o losach Jennifer (Claire Forlani) i Ryana (Freddie Prinze Jr.). Poznają się oni jako 12-letnie dzieci i od tej pory los ciągle krzyżuje ich ścieżki. Po latach spotkają się w tej samej szkole średniej. Czasami ze sobą rozmawiają, powierzając sobie różne sekrety. Traktują siebie jak dobrych znajomych, ale życie okaże się wkrótce bardziej nieprzewidywalne. Jennifer ze zdumieniem odkrywa, że Ryan został, podobnie jak ona, studentem Uniwersytetu w Berkeley. Znajomość przeradza się w przyjaźń. Jennifer wydaje się bardziej dojrzała, eksperymentująca w związkach, lecz to Ryan okaże się niezastąpiony w trudnych sytuacjach. Pewnego dnia kolejne spotkanie Jennifer i Ryana kończy się zaskakująco. „Dziewczyny i chłopaki” to bezpretensjonalna komedia romantyczna nakręcona wedle gatunkowych reguł.

„O Angliku, który wszedł na wzgórze, a zszedł z góry” (1995)  to film o długim tytule i bardzo zabawnej fabule. Walia, rok 1917. Do małego miasteczka przybywa dwójka angielskich kartografów i byłych wojskowych: doświadczony George Garrad (Ian McNeice) i młody Reginald Anson (Hugh Grant). Mężczyźni mają zmierzyć lokalną górę Ffynnon Garw – dumę mieszkańców. Na aktualizowanej mapie zostaną zaznaczone tylko góry, czyli wzniesienia powyżej 1000 stóp. Ku rozpaczy miejscowych Ffynnon Garw mierzy jedynie 984 stopy i jest… wzgórzem. Pod przewodnictwem właściciela pubu Morgana oraz wielebnego Jonesa mieszkańcy postanawiają dodać brakujące 20 stóp. Aby Ffynnon Garw pojawiła się na brytyjskiej mapie, muszą też do czasu zakończenia prac zatrzymać w miasteczku Anglików…

„Swingers” (1996) to film opowiadający o porzuconym facecie, który próbuje odnaleźć się w nowym mieście. Mike (Jon Favreau) jest komikiem, który próbuje zrobić karierę aktorską. Pół roku wcześniej rozstał się z dziewczyną, opuścił Nowy Jork i zamieszkał w Los Angeles. Mimo radykalnych zmian wciąż myśli o Michelle, która układa sobie życie z nowym facetem. Sfrustrowanego Mike’a wspierają jego kumple: Trent (Vince Vaughn), Rob (Ron Livingston) i Sue (Patrick Van Horn). Wyciągają do nocnych klubów i na imprezy, doradzają, zachęcają do umawiania się z dziewczynami. Jednak Mike pogrąża się w depresji i wciąż czeka na ten jeden telefon…

Film kosztował jedynie 200 tys. dolarów i już w weekend otwarcia zarobił prawie połowę wydanych na realizację pieniędzy. Podbił nie tylko serca publiczności, ale i krytyków. Ten bezpretensjonalny komediodramat opowiada o męskiej przyjaźni, poszukiwaniu miłości, niespełnieniu, marzeniach i Los Angeles. „Swingers” to film skromny formalnie, którego siłą są świetnie zarysowane postacie i znakomite, dowcipne dialogi, a także muzyka z królującym swingiem.

W lipcu CBS Europa zaprasza na cykl Komedia na sobotę:
12 lipca 2014 o godzinie 21:00 „Dziewczyny i chłopaki”
19 lipca 2014 o godzinie 21:00 „O Angliku, który wszedł na wzgórze, a zszedł z góry”
26 lipca 2014 o godzinie 19:05 „Swingers”

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej