Strona główna Relaks Zarezerwuj wtorkowe wieczory

Zarezerwuj wtorkowe wieczory

przez admin
W marcu, we wtorkowe wieczory kanał CBS Europa zaprasza widzów na filmy, które nikogo nie pozostawią obojętnym. W dwa najbliższe wtorki zobaczymy filmy: „Skandalistka Jacqueline Susann” oraz „Martha za kratkami”. Widzowie będą mieli okazję, by obejrzeć biografie dwóch niezwykłych kobiet!
Już 18 marca o godzinie 21:00 na CBS Europa zobaczyć będzie można film „Skandalistka Jacqueline Susann” (1998), będący biografią autorki „Doliny lalek”. Burzliwe lata 60., alkohol, narkotyki, seks. Przez pierwsze 18 lat swojego życia Jacqueline Susann (Michele Lee), córka nauczycielki i malarza, marzyła o aktorstwie, by w końcu zdać sobie sprawę, że taka kariera nie jest jej pisana. Postanowiła odnaleźć się w pisarstwie. Odrzucona przez wielu redaktorów, wydana w końcu w roku 1966 powieść „Dolina lalek” błyskawicznie stała się hitem. Portret trzech kobiet uzależnionych od seksu i narkotyków nazywano opowieścią z kluczem. Niewielu wiedziało, że imprezowy styl życia Susann był dla niej ucieczką od życiowych tragedii: wychowywała autystycznego syna, zachorowała na raka piersi i poddała się mastektomii. Film nominowano w kilku kategoriach do nagrody Gemini (kanadyjskiej Emmy).
Cybill Shepherd jako „Martha za kratkami” (2005) w opowieści o upadku domowej bogini Ameryki już 25 marca o godzinie 21:00 na kanale CBS Europa. Martha Stewart to była modelka i maklerka, która nauczyła Stany Zjednoczone gotować, piec, sprzątać, upiększać dom, szyć kostiumy dla dzieci, pielęgnować ogródek – słowem stała się domową boginią dla Amerykanek nie tylko z małych miasteczek. W 2002 roku mająca polskie korzenie (jej panieńskie nazwisko to Kostyra) Martha Stewart stała się obiektem skandalu: wszystkie nagłówki krzyczały, że dopuściła się oszustw finansowych z nielegalnym wykorzystaniem poufnych informacji. Martha odbyła karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności w więzieniu w Zachodniej Wirginii, a kolejne pięć spędziła w areszcie domowym. Film koncentruje się na procesie Stewart i jej pobycie w więzieniu.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej