Szukaj
Newsletter
Imię:
E-mail:
Logowanie

Piszemy razem opowiadanie w odcinkach

Data: 02.12.2012


Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej  zabawie literackiej.

Podziel się ze światem swoim talentem pisarskim i napisz kontynuację naszego wspólnego opowiadania
Zasady:

- nadesłany tekst nie może być dłuższy niż 3000 znaków bez spacji
- nadesłany tekst nie może zawierać wulgaryzmów
- nadesłany tekst musi być oryginalny i nie może naruszać praw autorskich innych osób
- teksty prosimy nadsyłać na adres redakcja@alejakobiet.pl

Nagrody:

Wśród osób, które nadeślą swoje propozycje rozlosujemy zestawy nagród książkowych - wśród nagród między innymi:


Odcinek 1 - Autorką jest Pani Dorota Sz.

Ewa niecierpliwie patrzyła na zegarek. Była 15:45 - jeszcze kwadrans i mogła wyjść z pracy. Sprawdziła po raz nie wiadomo który pocztę i poszła do kuchni, żeby umyć kubek po kawie. Gdy wróciła, znów spojrzała na zegarek. 15:48. 12 minut do wyjścia. Poszła do toalety i znów do pokoju - teraz była już 15:52. Spakowała do torebki okulary i komórkę, ale po tym zegarek wciąż uparcie pokazywał 15:52. Rozsiadła się na krześle i zaczęła rozmyślać nad tym, co musi zrobić. Tego dnia były jej 28. urodziny i z tej okazji zaprosiła rodziców, brata z żoną i siostrę z mężem i dzieciakami. Rodzinne ciasto urodzinowe było u nich tradycją. Dlatego musiała też iść do cukierni kupić to ciasto i posprzątać trochę w mieszkaniu, zanim wszyscy przyjdą.

15:57. Powoli zaczęła zakładać sweter. Wyłączyła komputer i równo o 16:00 wyszła z pokoju. Poszła prosto do cukierni, gdzie kupiła trzy rodzaje ciasta i trochę ciasteczek, a potem skierowała się prosto do domu. Była w tej wspaniałej sytuacji, że jej biuro znajdowało się tylko dziesięć minut na piechotę od jej bloku. Dlatego też szybko znalazła się pod klatką. Nie zdążyła jednak do niej wejść, gdy poczuła, że coś ociera się o jej nogi. Schyliła się i wzięła kotkę na ręce.
- Juka, co ty tu robisz? Jak wyszłaś z mieszkania? - spytała kotki, która jednak nie udzieliła jej odpowiedzi. Ewa sama więc spojrzała na balkon swojego mieszkania na pierwszym piętrze i ze zdziwieniem stwierdziła, że był otwarty. Wiedziała więc już, jak Juka wydostała się z domu. Nie miała za to pojęcia, dlaczego drzwi balkonowe były otwarte. Była pewna, że zostawiła je zamknięte, a kotka raczej nie potrafiła ich sama otworzyć. Co się więc stało? Postawiła Jukę z powrotem na ziemi i pobiegła do mieszkania.......

Odcinek 2 - Autorką jest Pani Paulina Adamska

Otworzyła drzwi z zamiarem wtargnięcia bezpośrednio do salonu, przystanęła jednak w progu. Jej oddech się przyspieszył, a wyobraźnia zaczęła pracować na przyspieszonych obrotach. Tyle słyszała o włamaniach do mieszkań, które znajdowały się na niższych piętrach, poza tym była maniaczką kryminałów i thrillerów, więc zaczęła myśleć o najgorszym. A co jeśli gdzieś w jej przytulnym mieszkanku czai się gwałciciel? - Piękny prezent urodzinowy - powiedziała do siebie w myślach z sarkazmem. Postanowiła skupić się na wchłanianiu wszelkich zapachów, dźwięków oraz jakiegokolwiek zachwiania domowego spokoju. Jej zmysły wyostrzyły się, ale nie wyczuła nic podejrzanego. Nagle odskoczyła z krzykiem, bo coś musnęło jej nogę. Nieco się uspokoiła, kiedy zorientowała się, że to tylko Julka. Stwierdziła, że skoro kotka jest tak spokojna, to na pewno w mieszkaniu nie ma intruza. Ewa zaczęła zastanawiać się nad możliwością zapomnienia o zamknięciu okna. Z drugiej jednak strony zawsze o tym pamiętała. Był to niemal jej rytuał przed każdym wyjściem. Coś tak naturalnego, jak zamykanie drzwi. Coś, czego umysł nawet nie rejestruje, ale ciało to wykonuje.


-Koniec tego dumania – powiedziała do przyglądającej się jej Julki. Pewnym krokiem weszła do salonu. Spojrzeniem zlustrowała jego wnętrze, sprawdzając, czy wszystkie sprzęty elektroniczne oraz wartościowe przedmioty znajdują się na swoich miejscach. Odetchnęła z ulgą, kiedy upewniła się, że niczego nie brakuje. Opadła na sofę i z rozbawieniem powiedziała w przestrzeń: - Jezu, jak kończyłam 21 lat, śmiałam się, że zacznę się sypać, ale do niczego takiego nie doszło, choć mój metabolizm zwolnił. W życiu jednak nie pomyślałam, że w dniu 28. urodzin uświadomię sobie, że chyba dopada mnie już Alzheimer. Roześmiała się, ni to do siebie, ni do kotki, która słuchaczem była wiernym i cierpliwym, ale Ewa żałowała, że Julka nie może podzielić się z nią swoimi przemyśleniami. Spojrzała na zegarek i doszła do wniosku, że ma jeszcze chwilę czasu na wypicie kawy, nim zabierze się za ogarnianie mieszkania. Udała się do kuchni, chwaląc w myślach swój wspaniały ekspres. Uruchomiła go, wlała mleko do dzbanuszka i zaczęła je spieniać. Miała ochotę na przepyszną latte. Ewa uważała, że połączenie jej miłości do kawy wraz z technicznymi parametrami ekspresu czynią z niej światowej klasy baristę. Przygotowała cudownie drażniący zmysły napój, kiedy odwróciła się ze szklanką, zamarła. Otrzeźwiły ją dopiero dźwięk rozpryskującego się szkła oraz ciepło kawy, która zalała jej stopy. W kuchni siedział mężczyzna. Miał przeszywające, krystalicznie niebieskie spojrzenie, które świdrowało Ewę. Kobieta miała wrażenie, że ten wzrok dociera do wnętrza dosłownie każdej z komórek jej ciała. Chciała coś zrobić, zacząć krzyczeć, uciekać, wezwać policję, cokolwiek, ale zamiast tego stała jakby przygwożdżona do podłogi i wpatrywała się zahipnotyzowana w tajemniczego mężczyznę. Po chwili walki na spojrzenia, Ewa w końcu się odezwała.

- C ccco pan tu robi? To prywatne mieszkanie! Proszę stąd natychmiast wyjść – jej głos był coraz pewniejszy i przeradzał się w krzyk. Mężczyzna nic nie odpowiedział, wstał, podniósł leżące u jego stóp pudełko i rzucił je w stronę Ewy.

- Nic od ciebie nie chcę! Proszę stąd natychmiast wyjść! – zasyczała.

Mężczyzna podszedł do niej i rzekł: - Jedyną osobą, która będzie dziś wydawać rozkazy jestem ja. A teraz doprowadź się do porządku i załóż to, co jest w pudełku. Za 10 minut wychodzimy.

Ewa…

Odcinek 3 - Autorką jest Pani Anna Karowicz


Ewa znieruchomiała, a w jej oczach pojawił się groźny błysk.
-  On rozkazuje? Mnie?! - pomyślała - o nieee, nie dam sobą pomiatać w ten sposób i to we własnym domu! Zagotowała się w środku ze złości, na twarz wypłynęły groźne rumieńce, a ona nie myśląc racjonalnie zaczęła krzyczeć na mężczyznę.


- Co ty sobie wyobrażasz?! Wchodzisz do cudzego mieszkania, siedzisz sobie jakby nigdy nic i jeszcze mi rozkazujesz? Kim jesteś, żeby mną rządzić? - po tych słowach głos uwiązł jej w gardle - ogarnięta jeszcze większym przerażeniem skamieniała i szeroko otwartymi oczyma patrzyła na intruza. Mężczyzna nawet nie zareagował - z tym samym wyrazem twarzy i obojętnością w oczach przyglądał się jej spokojnie i z zażenowaniem. Wolałaby już żeby ją uderzył albo wyśmiał, a on po prostu stał i czekał aż skończy... Zamurowało ją i przyglądała mu się z konsternacją. 


- Jeżeli już skończyłaś, to załóż to, co jest w pudełku i przestań mnie drażnić. Nie chciałabyś zobaczyć mnie zdenerwowanego...
Ewa jak zahipnotyzowana podniosła pudełko i wyszła do łazienki. Zastanawiała się nad ucieczką, ale jakiż by to miało sens? Od razu by ją dogonił. Przestała się nawet bać, nic by to teraz nie zmieniło… Zaczęła go w myślach nazywać Bondem ( Jamesem Bondem ! ) - jak zwykle nie myślała racjonalnie i czuła się bardziej jak aktorka w filmie niż kobieta, którą właśnie chcą uprowadzić.  Otworzyła pudełko jednym zdecydowanym ruchem i zobaczyła w nim czarne buty na bardzo wysokiej szpilce, rajstopy i wyjątkowo elegancką sukienkę w kolorze głębokiej zieleni idealnie pasującej do jej oczu. Na spodzie znalazła spinkę do włosów z pawiego pióra, którą natychmiast upięła niesforne kosmyki. 


- Może on naprawdę jest Bondem? - zaśmiała się pod nosem - to pewnie kolejny szalony pomysł moich przyjaciół, to nie może się dziać naprawdę, bo czego by ode mnie chciał ten przystojniaczek?


Ubrała się i przejrzała w lustrze patrząc krytycznie i oglądając się z każdej strony. Wyglądała pięknie - obcasy podkreślały długie i zgrabne nogi, a sukienka idealnie leżała uwydatniając to, co warte uwydatnienia i zaznaczając jej głębokie wcięcie w talii. 


- Skończyłaś się już mizdrzyć ? - Zapytał nieznajomy stojąc tuż przy niej. Ewa podskoczyła z zaskoczenia - nie słyszała jak wchodził i nie wiedziała jak długo tu stał. Zmieszała się i przytaknęła. Czuła jak narasta w niej napięcie, a jednocześnie była ciekawa dalszych wydarzeń. 


- To przypudruj nosek i idziemy. - Znów przytaknęła, umalowała się szybko i wyszła za nowym znajomym bez żadnego sprzeciwu. Bała się jego reakcji, ale - o dziwo - nie bała się jego. Miał 185 cm wzrostu, był wysportowany, smukły i pewny siebie. Jego oczy były krystalicznie niebieskie i zimne, ale jednocześnie widziała w nich coś pociągającego. Szła posłusznie po schodach bardziej martwiąc się o swoją zamkniętą w mieszkaniu kotkę niż o siebie – czuła się jak przed pierwszym dniem w szkole.


- Chociaż coś się dzieje w tym moim nudnym, szarym życiu - pomyślała z goryczą.
Wyszli na zupełnie pustą ulicę. Mężczyzna otworzył przed nią drzwi granatowego bentleya i zamknął ją bezceremonialnie w środku wsiadając od strony kierowcy. Odpalił silnik i ruszył z piskiem opon przed siebie.


- Zapnij się - warknął. Wykonała jego polecenie i zaczęła mu się ciekawie przyglądać. Wydawało jej się, że zapomniał o otaczającym go świecie - skupiony na drodze gnał z ponaddźwiękową prędkością.
- Skoro już mnie porwałeś mógłbyś mi chociaż zdradzić swoje imię... - odparła zebrawszy się na odwagę.
- Dawid. A teraz siedź cicho, długa droga przed nami i zadanie do wykonania.

Ewa wygięła brwi w łuki ze zdziwienia – zadanie? Otworzyła ponownie usta, żeby zacząć wypytywać, ale on wtedy…Wiesz jak potoczy się ta historia? - Jeśli tak to przyślij swoją propozycję na adres: redakcja@alejakobiet.pl w tytule wpisując "piszemy razem"

Zobacz także


Uroda

Wiosenny makijaż z kosmetykami La Luxe Paris

Uroda

Gdy chcesz, aby Twoja cera przestała się świecić...

Kuchnia

Imprezowy ogórek

Kuchnia

Rogaliki z wiśniami - słodka propozycja na początek dnia


 

Komentarze

03.12.2012 09:41:16 MauraIsles napisał:
Fantastycznie, Pani Aniu! Bałam się, że kolejna osoba nie podchwyci mojego zamysłu i "zepsuje" nieco moje wyobrażenie o tej historii, a tu taka niespodzianka:). Super! Napisała to Pani tak, jak chciałabym, by się potoczyło:).

Dodaj komentarz

Komentarz
Podaj nazwę użytkownika (musisz być zarejestrowana / zarejestrowany)
Captcha

Konkursy

Wygraj zestaw kosmetyków La Luxe Paris


Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj 1 z 5 zestawów kosmetyków ufundowanych przez markę La Luxe Paris

Konkurs z marką ROLNIK! Wygraj zestaw nagród do swojej kuchni! - zakończony


Wykonaj zadanie konkursowe i wygraj 1 z 4 nagród ufundowanych przez markę Rolnik

Wygraj zestaw kosmetyków LC+ - zakończony


Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj 1 z 7 zestawów kosmetyków ufundowanych przez markę LC+
^ Do góry
|
|
Powered by Actualizer CMS & Heuristic

Zasady dotyczące cookies

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies m.in w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. W każdej chwili mogą Państwo w swojej przeglądarce dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w Regulaminie i polityce prywatności.