Strona główna Relaks Recenzujemy najnowszą płytę Joss Stone – The Soul Sessions vol. 2

Recenzujemy najnowszą płytę Joss Stone – The Soul Sessions vol. 2

przez admin

Soul Sessions vol. 2 to najnowsza płyta Joss Stone uznanej (choć wciąż bardzo młodej ) wokalistki, która postanowiła zaśpiewać utwory innych wykonawców na swój sposób.

Tytuł płyty fanom Joss Stone brzmi z pewnością znajomo, bowiem prawie identycznie („The Soul Sessions”) nazywał się wydany w 2003 roku, pięciokrotnie platynowy, debiutancki materiał Brytyjki, wówczas dobrze zapowiadającej się 15-latki.

Po prawie dekadzie od tego wydawnictwa artystka postanowiła ponownie wybrać piosenki z cudzego repertuaru.

Najbardziej rozpoznawalnym utworem w całym zestawie jest chyba piosenka Teardrops duetu Womack&Womack – najbardziej popowa na całej płycie, choć przearanżowana, tak aby nadać jej bardziej soulowy i bluesowy charakter.

Pierwsza część płyty to utwory dynamiczne z wyraźnie słyszalnym i wręcz odczuwalnym rytmem basu – druga  to balladowe uspokojenie nastroju, mimo tego, że głos samej Joss Stone jest często bardzo dramatyczny w swojej ekspresji. Całość brzmi spójnie – płyta jest znakomitą propozycją na jesienne wieczory.

Posłuchajcie Joss Stone w utworze  The High Road – na płycie piosenka nr 9.

Alejakobiet.pl / Grażyna Kowalik

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej