Strona główna Psychologia Mowa ciała na pierwszej randce

Mowa ciała na pierwszej randce

przez admin

Pierwsza randka to bardzo stresujące wydarzenie dla obu stron, zwłaszcza gdy poznaliście się za pośrednictwem portalu randkowego. Kiedy po nawiązaniu znajomości internetowej po raz pierwszy spotykacie się twarzą w twarz, każde z Was chce wypaść jak najlepiej. Jednak w czasie pierwszej randki nigdy tak do końca nie masz pewności co myśli o Tobie ta druga osoba. Z pomocą może Ci przyjść mowa ciała dzięki, której odkryjesz jakie wrażenie robisz na partnerze. Nasze ciała mniej lub bardziej świadomie wysyłają drugiej osobie znaki świadczące o zainteresowaniu lub wręcz przeciwnie o jego zupełnym braku. Mowa ciała na pierwszej randce to Twój sprzymierzeńca.

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Dowiedź się co mówi mowa ciała kobiety i mężczyzny. Odkryj czy masz szanse na kolejną randkę. Jak odczytywać gesty partnera ? Bądź wnikliwym obserwatorem, a dowiesz się całkiem sporo.

Mowa ciała kobiety – kiedy jest Tobą zainteresowana

Jeśli chodzi o kobiety dużo sygnałów wyczytasz obserwując jej głowę i twarz oraz ręce i nogi. To tutaj mowa ciała wysyła najwięcej przekazów, z których możesz czerpać wiedzę na temat Waszej relacji. Pierwsza randka w realu za Wami ? Przestudiuj co mówiło jej ciało.

W momencie kiedy w czasie rozmowy kobieta bawi się włosami to jasno wysyła Ci przekaz, że ją interesujesz. Gdy dodatkowo patrzy Ci przy tym w oczy to masz pewność, że ma ochotę na flirt. Jeśli jednak odgarnia włosy z twarzy z lekkim zakłopotaniem to oznacza, że czuje się niepewnie i czeka na sygnał z Twojej strony.

Już samo patrzenie prosto w oczy w czasie rozmowy jest sygnałem wyrażającym zainteresowanie drugą osobą i tym co mówi. Jeśli dodatkowo w trakcie rozmowy odchyla głowę w bok, często śmieje się, jesteś na dobrej drodze do kontynuowania tej znajomości.

Liczysz na coś więcej niż rozmowa ? Obserwuj jej usta, jeśli je oblizuje z lewej strony w prawą to znaczy, że wpadłeś jej w oko i ona też liczy na dalszy etap.

Dłonie także doskonale pokazują mowę ciała. Zabawa kieliszkiem czy filiżanką kiedy to kobieta przesuwa opuszki palców bo ich górnej krawędzi jest dla Ciebie doskonałym znakiem mówiącym ,,jestem na tak”. Dłonie swobodnie leżące na stoliku są zaproszeniem do kontaktu. Można śmiało powiedzieć, że mówią wprost ,,śmiało dotknij mnie”.

Wiele mówią też kobiece nogi i stopy. Skierowanie stóp na wprost w stronę partnera mówi jasno o zainteresowaniu tą osobą. Zakładanie nogi na nogę ma na celu zaproszenie do flirtu. Płynie z tego sygnał ,,zobacz jaka jestem atrakcyjna”.


Kiedy nie masz u niej szans 

Jeśli kobieta unika kontaktu wzrokowego, pozycja jej ciała jest wycofana, zgarbiona to znaczy, że nie jest Tobą zainteresowana. Gdy dodatkowo stuka palcami w blat stołu, nogi trzyma skrzyżowane w kostkach to lepiej jak najszybciej zakończyć spotkanie. Takie sygnały mówią jasno, że ona jest poirytowana i znudzona.

Mowa ciała mężczyzny czyli kiedy masz u niego szansę

Mężczyźni z natury nie lubią mówić o swoich uczuciach. Są skryci i często ciężko z nich coś wyciągnąć. Jednak mowy ciała na pierwszej randce nie są w stanie oszukać. Patrz jak się zachowuje jego ciało, a dowiesz się kiedy masz u niego szansę.

Każdy facet, któremu podoba się dana kobieta chce się zaprezentować z jak najlepszej strony. Dlatego aby wyglądać na większego i silnego będzie siedział przed Tobą prostując plecy. Możesz mieć wtedy pewność, że zrobiłaś na nim wrażenie.

Gdy on poprawia i odgarnia dłonią swoje włosy to znaczy, że chce Ci się podobać. Zaś w momencie kiedy zechce odgarnąć Twój kosmyk włosów z twarzy to oznacza, że dąży do bardziej intymnego kontaktu z Tobą.

Jeśli patrzy Ci w oczy to wiesz, że jest Tobą poważnie zainteresowany. Jego wzrok błądzi w okolicy Twoich ust, wiedź że myśli o tym by Cię pocałować.

Nachyla się w Twoją stronę, stara się być blisko. Ogólnie garnie się do Ciebie. Oj mocno go zaintrygowałaś i bardzo mu się podobasz.

Zobacz na jego nogi, stopy są skierowane w Twoją stronę ? Super, on chce kontynuować tę znajomość. Siedzi w rozkroku ? To świadczy o jego pewności siebie. Chce Ci pokazać, że jest męski, atrakcyjny i interesujący.

W czasie rozmowy unosi brwi, gestykuluje chce zrobić na Tobie wrażenie.

Nic z tego nie będzie jeśli on:

  • unika twojego spojrzenia
  • błądzi wzrokiem dokoła
  • patrzy się na drzwi
  • jego ciało nie jest skierowane na wprost Ciebie, a bokiem
  • dłonie chowa pod stolikiem
  • bawi się nerwowo przedmiotami np. telefonem czy łyżeczką

Wykorzystaj potencjał jaki niesie ze sobą mowa ciała. Czytaj z drugiej osoby jak z otwartej księgi. Wiedź kiedy możesz sobie pozwolić na następy krok, a kiedy lepiej sobie odpuścić znajomość. Z taką wiedzą randkowanie będzie dla Ciebie łatwiejsze.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej