Strona główna Aktualności Mindfulness w Poznaniu – zapisz się na warsztaty dla dzieci i dorosłych

Mindfulness w Poznaniu – zapisz się na warsztaty dla dzieci i dorosłych

przez AlejaKobiet.pl

Ćwiczenie uważności bez wątpienia przyda się i Tobie, i Twojemu dziecku w codziennym życiu. Zastanów się, czy chcesz spróbować czegoś nietypowego, co może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i relacje z bliskimi. A może interesuje Cię diagnoza SI? Poznań to miasto, w którym możesz skorzystać z pomocy doświadczonych terapeutów.

Poniżej znajdziesz więcej informacji o tym, na czym polega kurs mindfulness i gdzie możesz uczestniczyć w ćwiczeniach z uważności i terapii SI.

Warsztaty dla dorosłych Poznań

Zastanawiasz się, kto może zapisać się na zajęcia mindfulness? Na ten kurs najczęściej decydują się rodzice i nauczyciele, ponieważ pomaga on odnaleźć spokój w częstych trudach wychowawczych. Należy jednak zaznaczyć, że mindfulness jest dla każdego, kto chce nauczyć się uważności. W wielu gabinetach prowadzone są też zajęcia z uważności przygotowane specjalnie dla firm. Warsztaty odbywają się w grupach lub indywidualnie. Zajęcia polegają na różnych ćwiczeniach – oddechowych, ale nie tylko. Dobrzy trenerzy uważności oprócz wprowadzania rozmaitych zadań, umiejętnie prowadzą rozmowę – po to, aby każdy uczestnik kursu mógł lepiej zrozumieć siebie.

Naprawdę warto zapisać się na tego typu warsztaty dla dorosłych. Poznań jako duże miasto oferuje wiele rozmaitych form spędzania wolnego czasu. Jednak lepiej wybrać spośród nich coś, co pozytywnie na Ciebie wpłynie i pozwoli Ci zadbać o swoje wnętrze.

Zalety mindfulness w Poznaniu dla dzieci

Po warsztatach dla dorosłych w Poznaniu przychodzi czas na trening uważności dla dzieci. Najpopularniejszą i lubianą przez kilkuletnich uczestników kursu metodą jest program Eline Snel o nazwie „Uwaga, to działa!”. W zajęciach mogą brać udział dzieci już od 5 roku życia. Te warsztaty są często zalecane osobom z niektórymi zaburzeniami, takimi jak: zespół Aspergera, autyzm czy ADHD.

Wśród zalet kursu uważności – i to nie tylko u dzieci, ale i dorosłych – można wskazać:

  • zbudowanie empatii,
  • poprawienie pamięci i zdolności koncentracji,
  • lepsze radzenie sobie ze stresowymi i innymi trudnymi sytuacjami,
  • skuteczne rozumienie i komunikowanie swoich potrzeb,
  • ograniczenie impulsywnych zachowań.

Gdzie można zapisać się na takie zajęcia?

Coraz więcej osób interesuje się filozofią mindfulness. Poznań jest znakomitym miejscem do ćwiczenia uważności. Zanim jednak zapiszesz siebie lub swoje dziecko na taki kurs, sprawdź, czy w gabinecie pracują certyfikowani trenerzy. Jednym z miejsc, w którym możesz otrzymać interesującą Cię pomoc, jest W rytmie uważności, czyli gabinet zlokalizowany na Winogradach.

W gabinecie W rytmie uważności trenerki mindfulness posiadają również odpowiednie uprawnienia do przeprowadzenia diagnozy i terapii integracji sensorycznej. Jeżeli więc podejrzewasz, że Twoje dziecko zmaga się z zaburzeniami równowagi, układu motoryki lub przejawia inne niepokojące objawy dotyczące układu sensorycznego (węchu, smaku, dotyku, wzroku, słuchu, równowagi, propriocepcji albo interocepcji), to nie zwlekaj i umów je na spotkanie ze specjalistą.

Zajęcia z mindfulness dla dzieci i dorosłych oraz integracja sensoryczna w Poznaniu to podstawowa oferta gabinetu Wrytmieuważności. Odwiedź ich stronę i dowiedz się więcej o tych zajęciach.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej