Strona główna Moda Jak dobrać buty do terenu

Jak dobrać buty do terenu

przez admin

Marka Adidas jest znana na całym świecie – to jeden z największych graczy wśród firm sportowych oferujących obuwie i odzież. Marka ceniona jest przede wszystkim za jakość, a także za szeroki wybór produktów jaki oferuje. Tutaj każdy sportowiec znajdzie coś dla siebie.

Producent otworzył na całym świecie setki swoich punktów. Produkty tej firmy kupimy nie tylko stacjonarnie, ale również w sklepach online – zarówno sygnowanych, jak i w outletach. Buty Adidas w outlecie i sklepie internetowym możemy kupić nieco taniej, dlatego warto śledzić oferty takich stron na bieżąco. Tymczasem sprawdzimy jakie modele nadają się do treningów, a jakie do startów biegowych i na czym polegają różnice między nimi.


Startowe oraz treningowo startowe

Takie modele obuwia są stworzone przede wszystkim z myślą o szybkim bieganiu. Z założenia są przeznaczone dla osób oswojonych ze sportem – przynajmniej średniozaawansowanych. Nadają się do szybkich treningów lub krótkich zawodów, z kolei nie powinny być używane przy bieganiu dłuższych dystansów. Z pewnością znajdziemy takie buty Adidas w outlecie oraz sklepie internetowym. Przykładem obuwia startowego jest model Boston 6, który jest uznawany za klasyczne „startówki”. Buty mają niską, bardzo sprężystą podeszwę charakteryzującą się małą amortyzacją. Ważną cechą jest również mała waga butów, stąd też polecane są do szybkiego biegania na krótkich odcinkach.


Dla początkujących

Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem stworzone są buty chroniące stawy. Odznaczają się większą amortyzacją, przez co sprawiają, że bieganie nie obciąża układu ruchu. Chronią stawy, ścięgna i mięśnie przed kontuzjami. Przykładem obuwia zaprojektowanego dla początkujących jest linia Duramo. Bez problemu kupimy takie buty Adidas w outlecie i sklepie internetowym, ponieważ to dość popularne modele. Duramo odznaczają się dużą amortyzacją, a także posiadają różne systemy wsparcia. Podeszwa pochłania wstrząsy, jakie powstają w czasie rytmicznego uderzania stóp o podłoże. Doskonale nadają się do dłuższych treningów, zwłaszcza biegowych.

W terenie

Do treningów w terenie potrzebne są specjalne buty posiadające wysoką podeszwę. Bieganie po nierównościach może powodować kontuzje, zwłaszcza w obrębie kostek. Bardzo istotna jest dobra amortyzacja oraz nieco wyższa cholewka wykończona wodoodpornym materiałem. W takim obuwiu można śmiało ruszać w teren na crossowe szlaki. Jeżeli jednak zamierzamy biegać również po mieście, możemy zdecydować się na wersję bez wyściółki z goretexu. Buty tego typu są świetne dla początkujących i nadają się zarówno do dłuższego biegania, jak i szybkich treningów na krótkich odcinkach.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej