Strona główna Moda Jakie buty zabrać ze sobą w podróż?

Jakie buty zabrać ze sobą w podróż?

przez admin
Buty, które zabierzemy ze sobą w podróż, powinny być idealnie dopasowane nie tylko do rozmiaru stopy, lecz także do terenu, po którym zamierzamy się poruszać. W tym przypadku szczególnie warto postawić na jakość, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort podczas długiego zwiedzania czy wędrówek.
Jeżeli w planach mamy głównie zwiedzanie większych miast, postawmy na lekkie obuwie, które nie będzie dodatkowo obciążać stóp. Oczywiście dopasujmy je do klimatu panującego w miejscu, do którego się wybieramy. W ciepłych krajach sprawdzą się stabilne sandały turystyczne na porządnej podeszwie (japonki czy innego rodzaju klapki zakładamy tylko przy hotelowym basenie). Jeśli jest nieco zimniej lub wybieramy się na dłuższą wycieczkę, postawmy na obuwie sportowe np. Adidas, New Balance czy Nike, lekkie i wytrzymałe trampki, czy też modne buty dla aktywnych osób np. Kappa. Wiele modeli tych marek znajdziemy na przykład w sklepie internetowym ButSklep.pl.
Piesze wędrówki
Podczas długich pieszych wędrówek możemy sięgnąć po niektóre modele obuwia sportowego, lecz również po wysokiej jakości buty przeznaczone przede wszystkim do górskich wycieczek. Takie obuwie proponuje np. Timberland. Jeśli zamierzamy chodzić tylko po łatwym terenie (las, doliny, łagodne podejścia), wystarczą buty sięgające poniżej kostki. Sprawdźmy jednak, czy posiadają odpowiednio wyprofilowaną podeszwę, wzmocnienie w okolicy pięty oraz palców, a także membranę, dzięki której długo pozostaną suche. W przypadku trudniejszego terenu bezpieczniejsze będą klasyczne buty górskie, sięgające powyżej kostki.

Buty górskie – na co zwrócić uwagę?
Podstawą jest dobrze wyprofilowana podeszwa, bo to właśnie ona zapewni nam stabilizację, przyczepność oraz amortyzację. Bieżnik powinien być głęboki, a sama podeszwa gruba i niezbyt miękka, a jednocześnie dość elastyczna. Niezwykle istotną sprawą jest właściwe zabezpieczenie przed przemakaniem. Zapewnia to zastosowanie membrany oraz impregnacja samej powierzchni obuwia, jak również jego szwów. Zwróćmy uwagę na sznurówki, które powinny być wytrzymałe i szorstkie (nie będą się rozwiązywać).
Podczas podróżowania czy trekkingu dobre buty są kluczową sprawą – bez nich wycieczka może zakończyć się kontuzją, bolesnymi otarciami, a w najlepszym razie dyskomfortem.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej