Strona główna Kuchnia Aby woda była zdrowa

Aby woda była zdrowa

przez admin
Woda stanowi jeden z najcenniejszych darów natury, który człowiek wykorzystuje od zarania dziejów. Dlaczego akurat ten związek chemiczny jest dla naszego organizmu tak istotny? Woda jest jednym z najlepszych rozpuszczalników, dzięki czemu może zachodzić w niej bardzo wiele procesów biochemicznych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organów wewnętrznych. Z jednej strony woda dba, aby pierwiastki docierały do komórek, z drugiej zaś usuwa z nich zbędne produkty przemiany materii, oczyszczając w ten sposób organizm z toksyn. Ilość wody w naszym organizmie zmienia się wraz z wiekiem. U niemowląt wynosi ok. 75% masy ciała, przy czym w późniejszych latach spada do ok. 53% masy ciała. Człowiek traci od 3 do 5 litrów wody na dobę. Aby nie ulec odwodnieniu należy codziennie spożywać ok. 3 litrów płynów.

Z powyższych względów już w starożytności doceniano zalety czystej i zdrowej wody. Jednak w trakcie rozwoju cywilizacji stan czystości wód stopniowo ulegał pogarszaniu. Oprócz zanieczyszczeń istnieją również inne niedogodności wiązane z korzystaniem z „kranówki”. Uciążliwość używanej w gospodarstwach domowych wody twardej, oprócz wzrostu zużycia mydła i detergentów polega na tworzeniu się kamienia kotłowego. Wody bardzo twarde, mogą powodować także podrażnienia, zwłaszcza u osób z nadwrażliwością skóry. Nadmiernie twarda woda nie sprzyja także osobom podatnym na tworzenie się kamieni nerkowych.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, korzystne dla zdrowia, a także użyteczne ze względów praktycznych i ekonomicznych jest instalowanie filtrów w kuchni, jak najbliżej punktu poboru wody (filtry narurowe) lub filtrowanie wody tuż po jej pobraniu z kranu (dzbankowe systemy filtrujące).

Firma Formater SA, ekspert w dziedzinie filtracji wody, jest producentem dzbankowych systemów filtrujących marki DAFI. Dostępne m. in. w linii Aldo, w kolorach granat i biel, a także antracyt, niebieski, zielony i żółty. Posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty gwarantujące najwyższą jakość, skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania. Filtry marki DAFI otrzymały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Filtry dzbankowe marki DAFI łączą w sobie zarówno nowoczesny design, jak i praktyczność w użytkowaniu. Wyposażone są m.in. w specjalny „dziobek” ułatwiający nalewanie wody bez konieczności zdejmowania pokrywki. Wszystkie systemy filtrujące DAFI posiadają indykator manualny lub indykator elektroniczny informujący nas o konieczności wymiany wkładu filtrującego w urządzeniu. Ergonomiczny uchwyt dzbanka, podkładka antypoślizgowa oraz wyjątkowo estetyczny wygląd dzbanków DAFI czynią z nich niezbędny element wyposażenia każdej kuchni, w której zdrowe żywienie odgrywa ważną rolę.

Filtry dzbankowe DAFI gwarantują uzyskanie czystej, a co za tym idzie zdrowej wody idealnej do przyrządzania posiłków i napojów (szczególnie dla dzieci). Dodatkowym plusem systemu filtrującego jest to, że nie wymaga on montażu ani nie zużywa energii elektrycznej. Możemy używać go w każdej chwili i w każdym miejscu (nie tylko domu, lecz również biurze, działce itp.). Aby zapewnić właściwe działanie wkładu, należy pamiętać o regularnej (tj. co 1 miesiąc) wymianie wkładu DAFI na nowy.

Wkłady filtrujące stanowiące integralny element systemu DAFI, zawierają odpowiednio dobrane złoże filtracyjne, wyraźnie poprawiające, jakość spożywanej wody. Złoże to absorbuje z wody związki wapnia i magnezu odpowiedzialne za jej twardość, dzięki czemu chroni nasze zdrowie (zapobiega odkładaniu się kamienia w nerkach, przewodach żółciowych wątroby) jak i sprzęty AGD tj. czajnik, żelazko, ekspres do kawy, nawilżacz powietrza. Jednocześnie podczas procesu filtracji usuwane są z wody: chlor, metale ciężkie i azotany przez co poprawiony zostaje nie tylko smak , ale i walory zdrowotne wody. Kolejna zaletą wkładów DAFI jest fakt, że pasują one do dzbanków innych marek.

Filtry dzbankowe marki DAFI kupimy w sklepach ADG na terenie całego kraju oraz w sieci ROSSMANN. Więcej informacji o produktach, systemach filtrujących oraz przepisy kulinarne znajdziesz na stronie: www.dafi-filters.com

Cena w sklepie:

Filtr dzbankowy DAFI model ALDO o pojemności 3,7 litra (dający 1,8 l wody przefiltrowanej)


Z indykatorem elektronicznym: ok. 59, 00 zł


Z indykatorem manualnym: ok. 49,90 zł

FIRMA FORMASTER S. A. to nowoczesne, innowacyjne przedsiębiorstwo z 25 letnim doświadczeniem. Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym zastosowanym od etapu projektowania do uzyskania wyrobu finalnego, produkty FORMASTER S.A. charakteryzują się wyjątkową funkcjonalnością oraz nowoczesnym wzornictwem. Wyroby przeznaczone dla gospodarstw domowych oraz przemysłu zyskały uznanie użytkowników na rynkach wielu krajów. Nasza wizja to stać się europejskim liderem w produkcji i sprzedaży urządzeń do oczyszczania i ogrzewania wody poprzez dostarczanie na rynek nowych produktów charakteryzujących się wysoką jakością oraz korzystną ceną zakupu.

Produkty:

– elektryczny przepływowy ogrzewacz wody DAFI

– przepływowe filtry wody z wkładami

– dzbankowe systemy filtrujące

– pojemniki próżniowe

Potencjał:

Ciągłe inwestycje FORMASTER S.A. w nowoczesne urządzenia i nowe technologie wytwarzania w połączeniu z wprowadzonym Systemem Zarządzania Jakością zgodnym z normą ISO 9001:2000 wpływają na wysoką klasę produkowanych wyrobów ku zadowoleniu odbiorców, jak również satysfakcji pracowników zatrudnionych w firmie. Firma jest laureatem Medalu Europejskiego III edycji. Formaster SA produkuje systemy filtrujące dla takich marek, jak: Zelmer, Solac, Lidl i in.

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej