Strona główna Kuchnia Morski ekspert zaprasza do stołu

Morski ekspert zaprasza do stołu

przez admin

Firma „Łosoś Ustka” od 61 lat specjalizuje się w produkcji konserw z ryb morskich i jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w Polsce. Producent oferuje konsumentom filety z makreli w puszce między innymi w postaci: filetów z makreli w oleju z kawałkiem cytryny oraz filetów z makreli w sosie pomidorowym.

Oba produkty są idealnie doprawione. Dodatkową ich zaletą jest to, że makrela podana jest w postaci całych filetów rybnych. Obie puszki dostępne na rynku z funkcjonalnym otwarciem typu „easy-open”.

Makrela – dar morza

„Makrela jest obecnie szeroko dostępna i sprzedawana we wszystkich rodzajach sklepów spożywczych. Może ze względu na jej powszechność, przez elitarnych smakoszy morskich specjałów bywa rybą niedocenianą” – relacjonuje Pan Tomasz Kudlik Dyrektor Handlowy „Łosoś Ustka” – „A makrela jest „darem morza”, przede wszystkim ze względu na jej walory zdrowotne”.

Makrela zaliczana jest do ryb tłustych i to właśnie tłuszcz sprawia, że ten gatunek ryb charakteryzują wyjątkowe walory smakowe. Słowo „tłuszcz” wielu osobom kojarzy się niekorzystnie, ale w przypadku makreli takie skojarzenia są nieuzasadnione – tłuszcze zawarte w makreli to tak zwane „dobre tłuszcze”. Makrela ze względu na wysoką zawartość białka i tłuszczu jest rybą sycącą, dzięki czemu nie podjadamy pomiędzy posiłkami.  Jednym z największych atutów przetworów z makreli jest wysoka zawartość selenu. Pierwiastek ten ma ogromny wpływ na naszą odporność. Dodatkowo, chroni on czerwone krwinki i błony komórkowe przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wpływa również na pracę serca oraz reguluje poziom hormonów wytwarzanych przez tarczycę. Filety z makreli marki Łosoś Ustka zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy (składniki budulcowe białek) w stosunku zbliżonym do tego, jaki najbardziej odpowiada zapotrzebowaniu człowieka.

Przetwory rybne z makreli charakteryzują się wysoką zawartością niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), w tym długołańcuchowych, wielonienasyconych kwasów z grupy omega-3, a przede wszystkim rzadko spotykanych w innych produktach żywnościowych kwasów EPA i DHA. Kwasy te mają ogromne znaczenie w zapobieganiu uszkodzeń tkanek oraz powstawaniu w ten sposób stanów zapalnych. Ma to kapitalne znaczenie w profilaktyce wszelkich zmian nowotworowych oraz zapobieganiu chorobom serca. W zasadzie kwasy omega-3 są dobre dla każdego i w każdym okresie życia.

Filety z makreli z kawałkiem cytryny Łosoś Ustka

Filety z makreli z cytryną marki Łosoś Ustka to nowa propozycja inspirowana wzorcami czerpanymi wprost z najlepszych kuchni. Nowość wyróżnia się dodaniem plastra cytryny, a nie jedynie soku, czy aromatów. Cytrus uzupełnia mięso kwaskowatym smakiem i aromatem nadając całości harmonijny charakter. Nie przypadkiem połączenie to stanowi klasykę w kuchniach specjalizujących się w serwowaniu potraw z ryb.

Filety układane są w puszce ręcznie, co sprawia, że ładnie się prezentują i trafiają do spożycia nieuszkodzone. W smakołyku firmy Łosoś Ustka nie znajdziemy konserwantów ani sztucznych aromatów. Do przygotowania morskiego specjału wykorzystano dziko żyjące makrele odłowione na Oceanie Atlantyckim lub Oceanie Spokojnym.


Filety z makreli w sosie pomidorowym Łosoś Ustka

Filety z makreli w sosie pomidorowym marki Łosoś Ustka to smakołyk zawierający 55% mięsa ryby. Resztę zawartości stanowi specjalnie dobrany, gęsty i aromatyczny sos pomidorowy, który nadaje dodatkowej głębi smaku i doskonale się z nią komponuje. Produkt wyróżnia brak konserwantów, sztucznych aromatów i tzw. „wypełniaczy” zwiększających masę zawartości po obniżonych kosztach. Ryba jest pakowana ręcznie, dzięki czemu filety trafiają do konsumentów nienaruszone. Podobnie jak w przypadku filetów z makreli z kawałkiem cytryny, również w tym produkcie mięso pochodzi z dziko żyjących makreli odłowionych na Oceanie Atlantyckim lub Oceanie Spokojnym.

Obie propozycje marki Łosoś Ustka doskonale komponują się z odrobiną świeżego bajgla, jako składnik kanapek, sałatek, a także wszelkich zapiekanek makaronowych oraz jako farsz do ciast francuskich, „na wytrawnie”. Oba produkty są niezwykle praktycznym rozwiązaniem na wycieczkach, rajdach i wypadach „za miasto” – zastosowano w nich otwarcie typu „easy-open”, dzięki czemu otwieracz staje się zbędny.

Ryby są produktem, który łatwo ulega zepsuciu. Ich trwałość zwiększa sterylizacja cieplna w konserwie. Wydłużony okres przydatności konserw do spożycia budzi obawy konsumentów – niepotrzebnie. Obróbka cieplna, brak dostępu powietrza oraz odpowiednie składniki jak sól czy oleje roślinne wystarczająco zabezpieczają zawartość konserwy przed zepsuciem. Dzięki temu tego typu produkty nie wymagają dodatkowego stosowania konserwantów.

Proces sterylizacji poza unieszkodliwieniem drobnoustrojów ma za zadanie ugotowanie ryby, czyniąc ją łatwo strawną i smaczną. Ponadto, precyzyjne obliczenie parametrów procesów sterylizacji pozwala uniknąć cieplnych uszkodzeń składników żywności, zwłaszcza tak istotnych dla organizmu człowieka białek, dzięki czemu otrzymujemy pełnowartościowe pokarmy.
Konserwy rybne są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, o ile zamknięcie opakowania jest szczelne i nieuszkodzone. Konserwę rybną  najlepiej zjeść zaraz po otwarciu. Jeśli odkładamy niezjedzoną część konserwy na później, należy włożyć ją do lodówki wcześniej wyjmując z puszki i przekładając do ceramicznego naczynia.

Ceny:
Filety z makreli w oleju z kawałkiem cytryny Łosoś Ustka (170g): ok. 5,7zł
Filety z makreli w sosie pomidorowym Łosoś Ustka (175g): ok. 5,30 zł

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej