Strona główna Kuchnia Carlo Rossi – wino z historią w Twojej kuchni

Carlo Rossi – wino z historią w Twojej kuchni

przez admin
Wino to najbardziej chyba elegancki rodzaj alkoholu, To właśnie wino towarzyszy ludziom podczas uroczystych chwil w życiu. To wino jest najbardziej doskonałym trunkiem na randki, spotkania biznesowe, kolacje w rodzinnym gronie, święta czy inne różnego rodzaju uroczystości. Butelka dobrego wina może być bardzo droga, szczególnie jeśli pochodzi z dobrego rocznika. Jednak wśród win tańszych także znaleźć można perełki smakowe. Jedną z nich jest bez wątpienia wino Carlo Rossi.
Wino to należy do jednych z najbardziej popularnych w Polsce. Zaletą tego wina jest przede wszystkim stosunkowo niska cena oraz dobry smak. W przypadku wina Carlo Rossi czuć delikatną nutkę owocową. Według informacji producenta wino Carlo Rossi nadaje się do różnego rodzaju mięs- wołowiny, cielęciny czy drobiu. Doskonale komponuje się także z bezmięsnymi dodatkami i makaronem.
Warto poznać trochę historii tego bardzo popularnego trunku. Z pewnością jest to chyba najbardziej znane w Polsce i na świecie wino kalifornijskie. Marka pojawiła się w 1974 roku. W tym to roku Charles Rossi ożenił się z dziewczyną pochodzącą z kalifornijskiej rodzinny winiarskiej. Ze sprzedawcy win stał się bardzo szybko prekursorem nowej marki. Swoją wielką popularność wino zawdzięcza zakrojonej na szeroką skalę kampanii marketingowej. Na tamte czasu reklamy telewizyjne wina były niespotykane, a w tym przypadku na dodatek występował w nich sam Charles. Zachęcanie przez niego do picia wina Carlo Rossi przyniosło bardzo dobry efekt. Wino stało się drugą pod względem sprzedaży marką w USA. Na tym jednak nie koniec. Trunek ten stał się tak samo popularny na całym praktycznie świecie.
W Polsce marka jest obecna od 1999 roku i bardzo szybko zyskała sobie popularność. Na sklepowych pólkach można znaleźć 5 rodzajów wina Carlo Rossi. Znajdziemy takie wina jak: trzy wina półwytrawne: Carlo Rossi Red, Carlo Rossi Whire i Carlo Rossi Rose oraz dwa rodzaje wytrawnych win: białe Chardonnay i czerwone Cabernet Sauvignon. Znajdują one licznych zwolenników i można o tym winie usłyszeć naprawdę bardzo dobre opinie.

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej