Strona główna Kuchnia Kuchnia w kolorze inox

Kuchnia w kolorze inox

przez admin
Każdy dorosły człowiek choć raz w życiu musiał podąć ważną decyzję, jaką jest wybór wyposażenia do własnej kuchni. Czy to w wyniku remontu, czy też na skutek wyposażania domu „od zera”, trzeba się było rozejrzeć w aktualnych trendach, funkcjonalnościach, cenach i zastosowaniach AGD. Obecnie wybór jest tak duży, producentów tak wielu, że niejednego poszukującego przyprawiłoby to o zawrót głowy.
Wychodząc naprzeciw potrzebom tych wszystkich, którzy wahają się i kluczą pomiędzy specyfikacjami czy klasami energooszczędności, sklep redcoon.pl przygotował zestaw artykułów gospodarstwa domowego w niezwykle modnym kolorze inox. W skład zestawu wchodzi lodówko- zamrażarka, zmywarka, piekarnik do zabudowy oraz płyta indukcyjna, czyli wszystko to, co niezbędne jest do sprawnego funkcjonowania każdej współczesnej kuchni.
By móc cieszyć się świeżym smakiem owoców, warzyw oraz mięs, należy przechowywać je w odpowiedniej temperaturze. W naszej kuchni zapewni to lodówko-zamrażarka AEG Santo 53600 CSSO.  Klasa energetyczna A++ zapewnia o 25% mniejsze zużycie energii, niż podobny sprzęt w klasie A+, co przynosi wymierne oszczędności w skali roku. Producent zapewnia również sporą powierzchnię przechowywania w stosunku do wymiarów zewnętrznych. Wnętrze zostało zaprojektowane tak, by jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, co umożliwia bardziej efektywne rozmieszczanie produktów i dostęp do nich w każdej chwili. Chłodziarko-zamrażarka posiada także specjalną szufladę Maxibox, która przeznaczona została na duże i nieporęczne artykuły, takie jak na przykład piętrowe desery.
Najważniejszą czynnością wykonywaną w kuchni jest niewątpliwie gotowanie oraz pieczenie. Codzienne przygotowywanie potraw wymaga wytrzymałego sprzętu wysokiej klasy. Powinien on być na tyle odporny, by sprawował się bezawaryjnie przez wiele lat. Ciekawym rozwiązaniem jest rozdzielenie klasycznej kuchenki na piekarnik do zabudowy oraz osobną płytę grzewczą. Piekarnik można wówczas umieścić na dowolnej wysokości, tak by z łatwością wkładać i wyciągać pieczone smakołyki. Model EOA5651 BOX marki Electrolux świetnie sprawdzi się właśnie w takiej kombinacji. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom pozwala on na przygotowywanie potraw niczym szef kuchni w najdroższej restauracji. Podczas pieczenia mięsa można wybrać jedno z trzech ustawień:  „lekko”, „średnio” lub „dobrze wypieczone”, a piekarnik sam zasygnalizuje, że potrawa jest już gotowa i wyłączy grzanie. Nowy system obiegu powietrza sprawia, że jedzenie jest równomiernie wypieczone niezależnie od miejsca jego umieszczenia w urządzeniu. Dodatkowym rozwiązaniem ułatwiającym codzienne gotowanie dla całej rodziny jest specjalna powłoka katalityczna, która pochłania tłuszcz i inne zanieczyszczenia. Po rozgrzaniu piekarnika do temperatury 220°C, powoduje ona ich utlenienie. Piekarnik czyści się właściwie sam. W przypadku gotowania, świetnie sprawdzi się w kuchni płyta indukcyjna. Z dnia na dzień przybywa producentów, którzy dostosowują garnki i patelnie tak, by można było ich używać również z tym nowym typem płyty grzewczej. Siemens EH 675 MV 11 E to 60-centymetrowa płyta indukcyjna, posiadająca cztery pola grzejne. Technologia gotowania poprzez indukcję znacznie przyspiesza czas w jakim przygotowuje się potrawy. Garnki nagrzewają się niezwykle szybko i równomiernie. Płyta Siemens  została wyposażona w 17 stopniową regulację poziomu mocy, co pozwala na dużą indywidualizację ustawień urządzenia. Automatyczne wykrywanie obecności naczyń w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo użytkowania tego urządzenia. W domach, w których są małe dzieci, bardzo ważne jest, by nie miały one możliwości samodzielnego włączania urządzeń kuchennych. Producent marki Siemens wyszedł naprzeciw tym potrzebom. Płyta EH 675 MV 11 E posiada specjalną blokadę, która uniemożliwia jej włączenie przez osoby niepowołane. 
Dla wszystkich, którzy nie lubią tracić czasu i energii na uciążliwe zmywanie, polecamy zmywarkę do zabudowy AEG 55402 IMOP w klasie energetycznej A++. Niewielkie wymiary (szerokość zaledwie 45 cm) pozwolą umieścić ją nawet w niewielkiej kuchni.  Jest w stanie pomieścić aż 9 kompletów naczyń, przy czym zużywa zaledwie 9 litrów wody na cykl. Pięć funkcjonalnych programów pozwala na indywidualizację ustawień sprzętu tak, by zmywanie naczyń było jak najbardziej efektywne. System AUQA-CONTROL to doskonałe zabezpieczenie przed zalaniem pomieszczenia w razie awarii urządzenia. Specjalna pompa wypompuje wtedy całą niepożądaną wodę, a sygnał akustyczny poinformuje o nieprawidłowym działaniu zmywarki.
Przedstawione powyżej urządzenia są jedynie propozycją, pewną wskazówką dla tych, którzy szukają optymalnych rozwiązań dla swojej kuchni. To, jaki sprzęt będzie dla nas najlepszy, zależy od wielu czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, jego ustawność i oczywiście budżet, jaki jesteśmy gotowi przeznaczyć na to najważniejsze pomieszczenie w domu. 
Ciesz się swoją wymarzoną kuchnią z redcoon.pl
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej