Strona główna Aktualności Sposoby na komary w mieszkaniu – Ranking TOP3

Sposoby na komary w mieszkaniu – Ranking TOP3

przez AlejaKobiet.pl

Komary w mieszkaniu to problem, z którym borykamy się rok rocznie, co lato. Są ekstremalnie uciążliwe, bzyczą nad uszami, utrudniają spokojny sen, a ich ukąszenia piekielnie swędzą. Jak sobie z nimi poradzić? Czy istnieją sprawdzone sposoby na komary w domu? Oczywiście, że tak! Jeśli macie dość nieproszonych gości i chcecie pozbyć się ich ze swojej sypialni lub salonu, koniecznie zostańcie z nami do końca. Mamy dla Was kilka świetnych sposobów na komary. Zaczynamy!

Czy ugryzienie komara może być dla nas groźne?

I tak i nie! W większości przypadków nie stanie nam się nic poza niewielkim obrzękiem i silnym swędzeniem. Niestety zdarza się także, że po ugryzieniu przez komara, u danej osoby może wystąpić silna reakcja alergiczna, duży obrzęk, opuchlizna. W takiej sytuacji prawdopodobnie konieczne będzie podanie wapna, a niekiedy silniejszych leków na alergię. I mimo, że silna reakcja alergiczna, której efektem jest wstrząs anafilaktyczny, jest rzadkością – my wychodzimy z założenia, że przezorny zawsze ubezpieczony.

Komary przenoszą choroby – pamiętajcie o tym

Warto też w tym miejscu nadmienić, że wiele komarów – szczególnie tych żyjących poza granicami naszego kraju – to komary tropikalne, które mogą przenosić choroby, np. malarię. Z tej właśnie przyczyny przed komarami należy się solidnie zabezpieczać, szczególnie jeśli planujecie egzotyczne, afrykańskie lub azjatyckie, wakacje.

Najlepsze sposoby na komary w domu

Skoro już wiemy, że ukąszeń komarów nie należy bagatelizować, zastanówmy się teraz, jak zabezpieczyć nasze mieszkania przed ich odwiedzinami. Przed Wami nasze trzy,  najlepsze sposoby na komary!

  • Moskitiera to nasz numer jeden. Nic tak jak ona nie uchroni Was przed owadami w mieszkaniu. Sprawia ona, że komary i inne insekty nie wlatują do pomieszczeń. Na rynku znajdziecie moskitiery drzwiowe i okienne w różnych kolorach, rozmiarach i w świetnych cenach. Jeśli szukacie takiego rozwiązania do swojego domu lub mieszkania, koniecznie zainteresujcie się moskitierami BROS. W naszej opinii są jednymi z bardziej solidnych.
  • Elektrofurminator to kolejna broń w walce z owadami w mieszkaniu. Zwalcza nie tylko komary, ale także muszki i meszki. Uwalniana z niego pod wpływem energii elektrycznej substancja odstrasza owady i pozwala Wam cieszyć się świętym spokojem w swoim domu.
  • Dekoracyjne płytki na owady – w tym komary – to już ostatni z naszych TOP3 sposobów na komary w mieszkaniu. Tego typu płytki, poza tym, że świetnie działają, pełnią także funkcję dekoracyjną i wystarczają (jedna płytka) aż na dwa miesiące.

Jakie są Wasze sposoby na komary w mieszkaniu?

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej