Strona główna Aktualności Rola basenów i saun w spa

Rola basenów i saun w spa

przez AlejaKobiet.pl

Jeszcze jakiś czas temu tylko nieliczne obiekty mogły pochwalić się własną sauną. Dziś zarówno basen, jak i sauna to podstawowe wyposażenie każdego hotelu, który oferuje nowoczesne zabiegi SPA. Obiekty dbają o to, abyśmy mieli w czym wybierać, dlatego oferta zabiegów jest bardzo bogata, a do dyspozycji gości są również baseny, sauny, jacuzzi, łaźnie parowe, komory chłodzące, słoneczne łąki z lampą poprawiającą koloryt skóry… Wszystkie te atrakcje bardzo korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Pozwalają zachować równowagę ciała i umysłu, trzeba jednak wiedzieć, jak powinno się z nich korzystać. O czym więc warto pamiętać? Jaka jest rola basenów i saun w hotelu spa?

Co pierwsze? Sauna czy basen?

Mając do dyspozycji saunę i basen, zwykle kierujemy się własnymi preferencjami. Nie zastanawiamy się jednak, czy korzystamy z nich właściwie… A specjaliści zgodnie twierdzą, że najpierw należy korzystać z basenu, a dopiero potem wybrać się do sauny. Dlaczego w takiej właśnie kolejności? Podczas wysiłku fizycznego nasze mięśnie bardzo intensywnie pracują. Rozciągają się i rozgrzewają, a organizm się męczy. Po skończonym treningu warto dać mu chwilę odpoczynku w saunie. Rozgrzane mięśnie nagrzeją się jeszcze bardziej, zwiększy się przepływ krwi, co pozwoli łatwiej wypłukać z nich kwas mlekowy odpowiadający za bolesne zakwasy. W ten sposób organizm szybciej się zregeneruje! Jeśli kolejność byłaby odwrotna, to mocno rozgrzane mięśnie nie będą już pracowały tak intensywnie, jak powinny i trening będzie mniej skuteczny. Co jednak najważniejsze, musimy pamiętać, by zawsze zrobić sobie krótką przerwę, gdyż natychmiastowe przejście z basenu do sauny, może zakończyć się szokiem termicznym dla organizmu. Warto więc chwilę odczekać i dopiero po kilku minutach udać się do sauny.

Jakie korzyści odniesiesz?

Weekend w Hotelu SPA to doskonały sposób na odpoczynek i relaks, gdyż w nowoczesnej, komfortowej przestrzeni można poczuć się naprawdę wyjątkowo. Warto jest czasem skorzystać z doskonałych zabiegów pielęgnacyjnych, basenu, sauny i innych atrakcji, które znajdują się w ofercie hotelu. Zarówno basen, jak i sauna dają wiele korzyści prozdrowotnych. Pływanie poprawia wytrzymałość organizmu i wydolność krążeniowo-oddechową, zwiększa objętość płuc i wzmacnia mięśnie ciała. Basen wyposażony w bicz wodny oraz przeciwprąd działa także ujędrniająco. Ponadto orzeźwiająca kąpiel w basenie czy przyjemny masaż w jacuzzi pozwolą nam doskonale wypocząć.

Sauna to natomiast miejsce zdrowego oczyszczania i regeneracji organizmu. Sauna sprzyja głębokiemu odpoczynkowi, przynosi ulgę i pomaga utrzymać dobrą kondycję ciała. Wysoka temperatura i chłodny prysznic lub lodowe okłady, pomogą też zahartować organizm i wzmocnić jego odporność. Ponadto sauna parowa ma pozytywny wpływ na nasze drogi oddechowe.

Połączenie wysiłku fizycznego, zabiegów pielęgnacyjnych i nieocenionej chwili relaksu w saunie, korzystnie wpłynie na kondycję i wygląd naszej skóry. Poprawi również nasze samopoczucie. To najlepszy sposób na odzyskanie energii po trudnym dniu, a tym bardziej po tygodniu! Chciałbyś skorzystać z basenu, jacuzzi, sauny suchej i parowej? Myślisz o zabiegach chłodzenia lodem i zabiegach pielęgnacyjnych w SPA? Hotel Quadrille ze strefą wodną i strefą SPA zapewni Ci relaks na najwyższym poziomie! – https://quadrille.pl/spa/a-quadrille/

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej