Strona główna Aktualności Przekąski dla psa – kiedy podawać?

Przekąski dla psa – kiedy podawać?

przez AlejaKobiet.pl

Półki sklepowe na dziale zwierząt domowych uginają się od rozmaitych smakołyków. Przekąski dla psów to także jeden z kluczowych elementów oferty sklepów zoologicznych. Odpowiedzialny opiekun powinien jednak wiedzieć, kiedy można je stosować. Dość łatwo przekarmić psa, doprowadzając do otyłości oraz wielu innych chorób powiązanych. W artykule postaramy się zgłębić ten temat. Pokazujemy, kiedy warto stosować przysmaki, tak aby podawać je mądrze i faktycznie z dobrym efektem.

Kiedy stosować przekąski dla psów?

Smakołyki to coś, co większość psów uwielbia. Z pewnością każdy pupil ma swoje ulubione kostki, chrupki czy inne przysmaki, które umilają spacery lub stanowią nagrodę po poprawnym wykonaniu jakiejś komendy. W niektórych sytuacjach podawanie przekąski dla psa może pomóc w uczeniu pożądanych zachowań. Przedstawiamy kilka takich sytuacji.

Pochwała podczas treningu

Choć niektóre psy niechętnie się uczą, to mając wizję nagrody w postaci ulubionego smakołyka, z pewnością poczują większą motywację. Opiekun musi wtedy uczciwie wynagradzać każdą poprawie wykonaną czynność na wyraźną komendę małym przysmakiem. Budzi to pozytywne skojarzenie i pomaga budować nowe nawyki.

Ząbkowanie

Ząbkowanie potrafi być dość trudnym okresem, szczególnie dla opiekuna. Smakołyki do żucia i gryzienia mogą skutecznie odciągnąć szczeniaka od gryzienia mebli czy innych napotkanych elementów w domu. Co więcej, kupione w sklepie gryzaki nie zaszkodzą psu, a mogą zapewnić kojący masaż dziąseł przy wyżynaniu się zębów stałych.

Podawanie leków

Psy raz na jakiś czas muszą przyjąć tabletkę. Niestety znaczna część psów, zamiast połknąć, wypluwa podawany lek. Wielu opiekunów wykorzystuje przysmaki i zawija w nie tabletkę. Dzięki temu zwierzak nawet nie zauważa i połyka antybiotyk. To zdecydowanie ułatwia dawkowanie preparatów, szczególnie kiedy lekarz kazał podawać tabletkę dwa raz dziennie lub częściej.

Suplementacja

Przekąski dla psów to również doskonały sposób na podawanie dodatkowych suplementów. W przypadku, gdy żywimy pupila kuchnią domową lub popularną w ostatnim czasie dietą BARF, po konsultacji z lekarzem może okazać się, że ukochany czworonóg potrzebuje dodatkowych witamin czy soli mineralnych. Wówczas smakołyki wzbogacane o substancje odżywcze będą idealnym rozwiązaniem.

Zasada umiaru

Najważniejszy w tym wszystkim jest jednak umiar. Warto odpowiednio wyważyć ilość przyjmowanych kalorii oraz poziom aktywności fizycznej. Większość psów ma tendencję do podjadania, nawet kiedy faktycznie nie odczuwają głodu, dlatego zadaniem opiekuna jest kontrolowanie tego. Przekąski dla psa to świetny sposób na naukę nowych komend, wzmacnianie pozytywnych zachować i wiele innych. Kluczem do sukcesu jest tu jednak zachowanie zdrowych proporcji.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej