Strona główna Aktualności Ozdoby wielkanocne – zrób to sam!

Ozdoby wielkanocne – zrób to sam!

przez AlejaKobiet.pl

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a na zewnątrz pojawiają się pierwsze wiosenne akcenty. Wielkanocny stół jest miejscem pełnym symbolicznych motywów, pięknych dekoracji i tradycyjnych potraw. Podczas przedświątecznego przygotowywania jedzenia, malowania jajek i dekorowania domu zazwyczaj okazuje się, że niezbędne będą zakupy. Często jednak zdarza się, że zaopatrzenie się w klimatyczne ozdoby wielkanocne może być zbyt kosztowne. Wartą uwagi alternatywą dla gotowych świątecznych dekoracji ze sklepowych półek jest wykonanie ozdób własnoręcznie. Takie rozwiązanie jest znacznie mniej kosztowne i gwarantuje oryginalne rezultaty.

Wielkanocne stroiki

Pierwszą, najpopularniejszą propozycją stworzenia własnoręcznych ozdób wielkanocnych jest wykreowanie stroików. Odpowiednia kompozycja z użyciem np. gałązek wierzbowych, bukszpanu, czy wiosennych akcentów w postaci kwiatów takich jak np. żonkile, czy tulipany będzie stanowić świetną dekorację w każdym domu. Do wykonania takiego projektu będzie potrzebna jedynie gąbka florystyczna, która będzie służyć jako podstawa. Oprócz tego, do wykonania stroików można użyć także szklanych, bądź ceramicznych naczyń, które następnie należy wypełnić wybranymi dekoracjami. Kolejną ciekawą propozycją jest stworzenie wianka. Do takiego projektu nadadzą się gałązki wierzby (ze względu na giętkość) lub drzewek owocowych. Potrzebny będzie także kawałek cienkiego drutu. Całość należy uformować w formę wianka i ozdobić wiosennymi akcentami. Warto postawić na pióra, jajeczka przepiórek, czy kwieciste elementy- wyglądają świetnie i są powszechnie dostępne. Ozdoby wielkanocne wymagają zazwyczaj łączenia ze sobą poszczególnych elementów i w tym celu najlepiej użyć kleju na gorąco.

Kreatywne dekoracje

Podczas projektowania i tworzenia ozdób wielkanocnych należy postawić przede wszystkim na kreatywność. Poprzez wykreowanie własnych dekoracji można wyrazić swoją osobowość, a do ich stworzenia potrzeba naprawdę nie wiele, większość elementów znajduje się w każdym domu. Tani koszt, dobra zabawa i rewelacyjne efekty- trudno tutaj o wymówki. Pomysłów na dekoracje na Wielkanoc jest naprawdę wiele, a jedynym ograniczeniem w tej kwestii jest wyobraźnia. Propozycją wartą uwagi są popularne jajka wielkanocne ze styropianu. Można je pomalować na dowolny kolor i stworzyć ciekawe wzory. Gotowe jajka wyglądają najlepiej na wiankach, choć świetnie prezentują się także w towarzystwie kolorowych wstążek, w postaci małej, wiszącej dekoracji. Kolejnym pomysłem jest stworzenie świątecznej girlandy (np. w kształcie tulipanów, zajączków, czy jajek), lub kompozycji z gałązek przypominającej drzewko, która w naturalny sposób ożywi każde wnętrze. Nie można także zapomnieć o wszelkich kwiatowych akcentach, które będą wspaniałym dopełnieniem pozostałych dekoracji. Ozdoby wielkanocne najlepiej tworzy się w rodzinnej atmosferze. Zgromadzenie wszystkich w jedno miejsce i zachęcenie do wspólnego projektowania i kreowania dekoracji to gwarancja dobrej zabawy i ciekawie spędzonego czasu.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej