Strona główna Aktualności Operacja piersi – ile kosztuje powiększenie biustu?

Operacja piersi – ile kosztuje powiększenie biustu?

przez AlejaKobiet.pl

Piękny i jędrny biust nie musi pozostawać w sferze marzeń. Dzięki nowoczesnym zabiegom z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej każda kobieta może stać się dumną posiadaczką idealnych piersi. Powiększanie biustu to, obok liposukcji, najczęściej wykonywany zabieg mający na celu poprawę naszego wyglądu i proporcji sylwetki, a co za tym idzie również samopoczucia. Panie decydują się na operację piersi z różnych powodów.

Nie zawsze chodzi o większy rozmiar piersi. Bardzo często jest to korekta kształtu, położenia i napięcia biustu po przebytej menopauzie, znacznej utracie masy ciała, ciąży lub przebytej chorobie. Dla wielu kobiet powiększanie biustu to jedyne rozwiązanie pozwalające odzyskać utracone piękno i poczucie własnej wartości. Obecnie dostępne są różne metody powiększania piersi, wśród których znajdują się zabiegi inwazyjne i nieinwazyjne, dostępne w różnych cenach i pozwalające na uzyskanie różnych efektów.

Metody powiększania piersi

1. Współczesne metody powiększania piersi nie ograniczają się tylko do implantów. Dużą popularnością cieszą się także zabiegi wypełniania biustu tkanką tłuszczową pacjentki. Wybierając odpowiedni dla siebie zabieg warto wziąć pod uwagę nie tylko długość jego trwania, ale także rodzaj zastosowanego znieczulenia, efekt końcowy oraz czas przeznaczony na rekonwalescencję. Ostateczna decyzja musi być podjęta w pełni świadomie, po konsultacji ze specjalistą chirurgii plastycznej.

Implanty biustu

Implanty biustu uznaje się za najbardziej efektywny zabieg plastyki piersi. W zależności od końcowego efektu, jaki chce się uzyskać, a także od indywidualnych warunków pacjentki, można zdecydować się na implanty o niskim lub wysokim profilu oraz wypełnione silikonem lub roztworem soli fizjologicznej. Zazwyczaj niski profil implantu wybierają panie, które chcą nieznacznie powiększyć swoje piersi. Z kolei profil wysoki dedykowany jest paniom oczekującym znacznego powiększenia biustu. Jeśli chodzi o sam kształt implantu, to najczęściej wybierane są implanty biustu anatomiczne, które perfekcyjnie dopasowują się do naturalnej budowy piersi. Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, a implanty umieszczane są pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym. Rekonwalescencja po zabiegu trwa minimum 6 tygodni. W tym czasie pacjentka powinna surowo przestrzegać zaleceń lekarza, by nie uszkodzić rany pozabiegowej. Dzięki poddaniu się operacji z zastosowaniem implantów biustu, piersi można powiększyć nawet o kilka rozmiarów. Co do trwałości operacji, to nowoczesne implanty posiadają dożywotnią gwarancję producenta. O ile implant nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku urazu, nie przemieści się bądź sama pacjentka nie zechce go wymienić na nowy – zabiegu nie trzeba powtarzać.

Powiększanie biustu tłuszczem pacjentki

Wykorzystanie autogennej tkanki tłuszczowej to kolejna, tym razem nieinwazyjna, metoda powiększania piersi. Zabieg przeprowadzany jest zwykle w znieczuleniu miejscowym i składa się z dwóch etapów. Najpierw z wybranej części ciała (brzuch, pośladki) pobiera się tłuszcz metodą liposukcji, a następnie po uprzednim przygotowaniu, czyli poddaniu wirowaniu i dekantacji, przeszczepia się go w piersi. W przeciwieństwie do klasycznej metody powiększania biustu, odczucia bólowe są tu niewielkie i zazwyczaj ustępują po kilkudziesięciu godzinach od zabiegu. Wśród zalet wymienia się naturalny wygląd biustu, poprawę kondycji i napięcia skóry klatki piersiowej. Wypełnienie autogenną tkanką tłuszczową umożliwia powiększenie biustu o 1-2 rozmiary. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 2-3 lata. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć.

Koszt operacji piersi

Koszt powiększenia biustu zależy od kilku czynników. Na ostateczną cenę wpływ mają m.in. konsultacje, badania, zastosowana metoda i wykorzystane w niej materiały – również rodzaj znieczulenia. Koszt operacji piersi z użyciem implantów zależy w dużej mierze od typu, marki i rozmiaru wkładek powiększających. Z kolei cena powiększenia biustu własną tkanką tłuszczową zależy od kosztu pobrania i przygotowania komórek tłuszczowych do zabiegu, jak i kosztu samego przeszczepu. Na pewno więcej zapłacimy za implanty biustu, a mniej za korektę piersi własnym tłuszczem. Dla porównania, koszt operacji piersi implantami wynosi od 9500 zł, z kolei za powiększanie piersi tłuszczem własnym zapłacimy od 5000 zł.

System płatności MediRaty

Dla wielu kobiet koszt operacji piersi może być zbyt wysoki, przez co odkładają wykonanie zabiegu na kolejne lata. Tymczasem wcale nie musi tak być. Wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z systemu ratalnego MediRaty. Umożliwia on rozłożenie ceny zabiegu nawet na 36 rat. Maksymalna kwota finansowania wynosi 50 tys. zł. Dopasowanie parametrów finansowania i szczegóły umowy ustalane są w trakcie indywidualnej rozmowy telefonicznej. MediRaty to szybka i prosta procedura oraz gwarancja najniższych rat.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej