Strona główna Aktualności Kreatywne zagospodarowanie czasu

Kreatywne zagospodarowanie czasu

przez AlejaKobiet.pl

Czas wolny bardzo często spędzamy przed telewizorem bądź surfując po internecie. Niemniej jednak istnieją sposoby, dzięki którym z pewnością nie będziemy się nudzić, a dodatkowo pobudzimy naszą kreatywność. Oto kilka z nich.

Tworzenie biżuterii

Doskonałym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu, jest projektowanie i tworzenie biżuterii. W tym celu możemy wykorzystać różnorodne kamienie, cekiny czy ozdoby, które zakupimy w hurtowniach pasmanteryjnych bądź w dedykowanych sklepach. Dzięki własnoręcznie wykonanej biżuterii, będziemy mogli stworzyć własny, niepowtarzalny styl. Warto zadbać o jakość półfabrykatów wykorzystanych do biżuterii, dzięki której nasze projekty będą mogły posłużyć nam przez dłuższy okres. Samodzielnie możemy wykonać:

  • bransoletki,
  • korale,
  • kolczyki,
  • wisiorki.

Przerabianie ubrań

Zalegające w szafie ubrania nie muszą być już problemem – wystarczy tylko odpowiednio je przerobić, aby dać im drugie życie. Z dżinsów, których nogawki nieco się przetarły, możemy zrobić krótkie spodenki, natomiast wyblakłe koszulki możemy zafarbować na ulubiony kolor. Dzięki przerabianiu ubrań możemy nie tylko ciekawie spędzić czas, ale również sporo zaoszczędzić. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym filozofia zero waste jest bliska. Do ozdabiania ubrań możemy wykorzystać takie same rzeczy, jak do tworzenia biżuterii – cekiny, guziki czy kokardki dekoracyjne.

Fot. Freepik

Dekoracje DIY

Każdy z nas chciałby udekorować swoje mieszkanie w nietypowy sposób, jednak powszechnie dostępne artykuły sprawiają, że nasze wnętrza wyglądają raczej przeciętnie. Dlatego też warto sięgnąć po nożyczki, papier, klej i innego rodzaju artykuły plastyczne, dzięki którym stworzymy ciekawe i niepowtarzalne dekoracje metodą DIY. Za jej pomocą możemy wykonać:

  • oryginalne doniczki na kwiaty,
  • ramki na zdjęcia,
  • las w słoiku,
  • dekoracje ścienne,
  • świeczki i świeczniki.

W tworzeniu oryginalnych ozdób ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia, a także…brak wolnego czasu! Okazuje się bowiem, że osoby narzekające na jego nadmiar, po stworzeniu kilku pierwszych prac, zaczynają cierpieć na jego niedobór. Ilość projektów do wykonania jest bowiem bardzo duża, a emocje, jakie temu towarzyszą – bezcenne. Technika DIY również pozwala sporo zaoszczędzić, a także stworzyć wnętrza, o jakich marzymy. Co więcej, zapoznać się z nią powinny osoby, które nie chcą niczego marnować, a w których szafach zalega wiele zbędnych materiałów. Do wspólnego tworzenia dekoracji można zaangażować znajomych, partnera, a także dzieci.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej