Strona główna Aktualności Kiedy wybrać się do podologa?

Kiedy wybrać się do podologa?

przez AlejaKobiet.pl

Podologia jest dziedziną medycyny, która cały czas stanowi dla wielu osób strefę tajemniczą. Podolodzy zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób stóp, z którymi ma do czynienia coraz więcej ludzi. Ma to związek przykładowo z nieodpowiednią pielęgnacją lub noszeniem źle dobranego obuwia, jak i występowaniem różnorodnych chorób. Gabinet podologiczny jest miejscem, które powinniśmy odwiedzać systematycznie, tak aby poznać schorzenia we wczesnym stadium. Z czym wiąże się zabieg podologiczny? Kiedy należy udać się na wizytę do podologa?

Podolog – czym się zajmuje?

Podolog Warszawa wykonuje zabiegi podologiczne i przeprowadza konsultacje odnośnie tego, jak dbać o stopy oraz wyleczyć dane schorzenie. Kontakt z podologiem pozwoli nam dowiedzieć się, jak pielęgnować wrażliwe stopy oraz co wspomoże profilaktykę w tym zakresie. Okazuje się, że wiele osób decyduje się na wizytę u kosmetyczki, zamiast przyjść na konsultację podologiczną. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż kosmetyczka nie posiada wykwalifikowanych narzędzi do zabiegów i wiedzy z zakresu specjalistycznego leczenia. Zwróćmy na to uwagę zwłaszcza wtedy, gdy chcemy usunąć wrastający paznokieć. Zabiegi podologiczne tego typu wymagają zastosowania odpowiedniej techniki i sprzętu, z jakiego korzysta podolog.

Kiedy udać się do podologa?

Do gabinetu podologicznego powinni uczęszczać zarówno młodzi ludzie, sportowcy, jak i emeryci oraz dzieci. Warto zauważyć, że  podolog Warszawa pomoże w przypadku brodawki, grzybicy, odcisków, zgrubiałe podeszwy stopy przez podnoszenie ciężarów, zbadaniu kości i stawów stopy, czy też zadbaniu o estetykę stóp. Jeśli chodzi o dzieci, skorzystać warto ze wstępnego zdiagnozowania wad stóp i innych nieprawidłowości z tym związanych.

Leczenie schorzeń i chorób stóp

Podolodzy zajmują się leczeniem dolegliwości stóp, które nie ustępują w ciągu kilku dni – z wizytą nie warto zwlekać. Najprościej rzecz ujmując, zajmują się oni leczeniem następujących schorzeń:

  • wrastających paznokci,
  • odcisków, brodawek i kurzajek,
  • stopy cukrzycowej,
  • nadpotliwości stóp,
  • pękających pięt,
  • zmian kostnych typu płaskoskopie, haluksy,
  • modzeli i zrogowaceń,
  • grzybicy paznokci oraz stóp.

Dodatkowo bardzo często konieczne jest przeprowadzenie profilaktycznego zabiegu podologicznego, w trakcie którego wykonuje się pedicure leczniczy, objaśnia aspekty dotyczące dbania o stopy i usuwa zrogowacenia.

Konsultacja w gabinecie podologicznym

Po umówieniu się na wizytę dochodzi do konsultacji podologicznej, która ma za zadanie ocenić stan stóp, dobrać metody leczenia i pielęgnacji oraz dostarczyć pacjentowi wiedzy odnośnie zachowania zdrowia tej części ciała. Bardzo ważne jest to, że podolog wykryje patologie w obrębie stóp już we wczesnym stadium, co znacząco wpływa na proces leczenia. Wizyta rutynowa nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań.

Podolog przeprowadzi z nami wywiad odnośnie stanu stóp, posiadanych chorób i prowadzonego stylu życia. Kolejną czynnością jest odświeżenie stóp oraz ich zbadanie. Jeśli nie zostaną wykryte żadne dolegliwości, wtedy specjalista przekazuje zalecenia dotyczące pielęgnacji. Warto podkreślić, że taka konsultacja może stanowić wstęp do dalszego leczenia, zwłaszcza jeśli wykryte zostaną nieprawidłowości.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej