Strona główna Aktualności Kiedy skóra potrzebuje rewitalizacji?

Kiedy skóra potrzebuje rewitalizacji?

przez AlejaKobiet.pl

Cera ziemista, pozbawiona blasku, przesuszona, której brakuje jędrności – brzmi znajomo? To znak, że koniecznie trzeba wdrożyć zaawansowany plan naprawczy, który zapewni jej skuteczne odżywienie i nawilżenie. To właśnie nazywamy rewitalizacją skóry.

Znaki, których nie warto lekceważyć

Skóra długo i cierpliwie znosi wyzwania, na jakie ją wystawiamy. Stara sobie radzić w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, dzielnie przyjmuje kolejne porcje stresu, toleruje niedotlenienie. Wszystko to jednak do czasu, kiedy na twojej twarzy jak w zwierciadle zaczynają się odbijać skutki stresu oksydacyjnego, nieprzespanych nocy, braku właściwej pielęgnacji. Skóra z czasem staje się coraz bardziej ziemista, przesuszona, traci jędrność i blask.

Na ratunek – rewitalizacja skóry

Pod pojęciem rewitalizacji skóry rozumiemy szeroko zakrojony plan naprawczy, który ma na celu dostarczenie skórze substancji odżywczych, w tym witamin, minerałów oraz bezcennym aminokwasów. Ogromnie istotne jest również dostarczenie jej w kosmetykach przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki odpowiadające za starzenie się skóry i utratę blasku. Jeśli chcesz przywrócić cerze promienistość, sięgnij po profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji, jak Samarite krem, odpowiednio dobrane serum, maseczki, jak i kosmetyki głęboko oczyszczające skórę i przygotowujące ją do dalszej pielęgnacji.

Jakie kosmetyki sprawdzą się przy głębokiej pielęgnacji?

Cery susze lub mieszane, wrażliwe, ziemiste, które wymagają rewitalizacji potrzebują przede wszystkim świadomie dobranej pielęgnacji. Dobrym rozwiązaniem są kosmetyki bez olejów, które można stosować właściwie przy każdym typie skóry. Dobrym rozwiązaniem są z pewnością również produkty oparte o stabilne formuły z witaminą C, która jest jednym z najskuteczniejszych przeciwutleniaczy o działaniu anti-aging. Pielęgnacja powinna oczywiście rozpoczynać się od głębokiego oczyszczenia skóry, jej stonizowania. Oprócz kremu warto wyposażyć się w dobrej jakości serum, które można stosować pod krem lub jako samodzielnym produkt do pielęgnacji. Koniecznie nie można zapominać o stosowaniu filtrów. Pamiętamy o nich przede wszystkim latem, natomiast aby przeciwdziałać jej starzeniu się, powstawaniu przebarwień, wiotczeniu ochronę przed UV należy stosować cały rok.

Zabiegi dla rewitalizacji skóry

Stres, życie w permanentnym biegu, niezdrowy tryb życia, palenie tytoniu, brak odpowiedniej pielęgnacji – wszystko to może przyczynić się do stopniowego pogarszania się stanu skóry. Lepiej więc zdecydowanie postawić na profilaktykę, która takim problemom zapobiega. Z pomocą zarówno przy gorszej kondycji skóry, jak i przy działaniach zapobiegawczych przychodzą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Do najciekawszych zaliczyć można przede wszystkim:

  • mikrodermabrazję,
  • peeling chemiczny twarzy z wykorzystaniem mieszanki kwasów (często komponowanej indywidualnie dla pacjentki),
  • peeling kawitacyjny (rozwiązanie polecane osobom o cerze wrażliwej, skłonnej do podrażnień, naczynkowej),
  • mezoterapię (bezigłową lub igłową, która działa na głębsze warstwy skóry),
  • dermapen,
  • ultradźwięki.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej