Strona główna Aktualności Jaką lodówkę wybrać?

Jaką lodówkę wybrać?

przez AlejaKobiet.pl

Wybór odpowiedniej lodówki powinien być oparty między innymi o wymiary, moc, funkcjonalne rozwiązania i energooszczędność. Równie ważne są względy estetyczne, a więc wielkość lodówki oraz to, czy szukamy lodówki wolnostojącej czy może pod zabudowę.

Lodówka wolnostojąca czy do zabudowy?

To, czy lodówka ma być wolnostojąca czy do zabudowy, ma wpływ na niektóre rozwiązania zastosowane w urządzeniu. Wymiary są szczególnie istotne w przypadku lodówki do zabudowy, choć i w przypadku urządzeń wolnostojących mogą mieć duże znaczenie.

Rodzaje lodówek – na co zwracać uwagę?

Modele jednodrzwiowe sprawdzają się w przypadku par i singli. Co ważne, w niektórych przypadkach lodówki pozbawione są części mrożącej, co jest zaletą dla osób, którym zależy na oddzielnej komorze chłodziarki i zamrażarki, na przykład w górnej części urządzenia.

Lodówki side by side z kolei dedykowane są przede wszystkim dla dużych rodzin. Lodówka side by side po jednej stronie posiada chłodziarkę, zwykle z dystrybutorem wody, a po drugiej zamrażarkę. Jednym z pierwszych tego typu urządzeń była >lodówka Electrolux, która oferowała bardzo dużą pojemność oraz elegancki, minimalistyczny design.

Jaką lodówkę wolnostojącą wybrać?

Wybierając lodówkę warto postawić na model od znanego, renomowanego producenta. Tu sprawdzi się między innymi >lodówka Bosch, która jest najwyższej jakości, a w razie awarii pozwala liczyć na profesjonalny serwis.

Przy zakupie lodówki wolnostojącej należy mieć na uwadze również to, iż jej wielkość będzie mieć przełożenie na moc urządzenia, a to z kolei na zużycie energii. Im bardziej urządzenie jest energooszczędne, tym wyższą będzie mieć cenę, jednak ta różnica bardzo szybko zwróci się w postaci niższych rachunków za prąd. Klasa energetyczna jest więc jednym z najważniejszych parametrów. Podobnie jest, jeśli chodzi o lodówki turystyczne, które często znajdują się w domkach letniskowych i zapewniają odpowiednio niską temperaturę podczas wyjazdów.

Najlepsze chłodziarko – zamrażarki

Jedną z najważniejszych funkcji, niezależnie od typu lodówki, jest No Frost. Określa się ją również jako lodówkę bezszronową, która pozbawia użytkowników problemu z pamiętaniem o tym, żeby rozmrozić lodówkę, gdyż nie wymaga regularnego rozmrażania. Obok niej ważna jest także kostkarka do lodu, dystrybutor wody i szuflada do przechowywania żywności przedłużająca świeżość produktów i neutralizująca nieprzyjemne zapachy.

Istnieją również inne dodatkowe funkcje, jak alarm otwartych drzwi, regulator temperatury, powłoka antybakteryjna czy oświetlenie LED.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej