Strona główna Aktualności Jak najlepiej wykonać manicure klasyczny – kilka praktycznych porad

Jak najlepiej wykonać manicure klasyczny – kilka praktycznych porad

przez AlejaKobiet.pl

Chcąc zadbać o wygląd paznokci, warto zwrócić uwagę na stosunkowo najłatwiejszą do samodzielnego wykonania propozycję, jaką jest klasyczne zdobienie paznokci. Produkty i przybory niezbędne do jego wykonania są bardzo łatwo dostępne, jednak niezwykle ważna jest również wiedza, jak poprawnie wykonać tego rodzaju stylizację. Jeśli chodzi o manicure klasyczny Warszawa oferuje wiele salonów, które z powodzeniem wykonają takie zdobienia. Co jeszcze warto wiedzieć o jednym z najpopularniejszych manicure?

Manicure klasyczny – przygotowanie paznokci

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na samodzielną stylizację, czy wybierzemy w tym celu profesjonalny salon, przed przystąpieniem do samego malowania, paznokcie należy odpowiednio przygotować. Ten pierwszy krok ma ogromne znaczenie – nie tylko dla finalnego efektu, ale także trwałości manicure. Po dokładnym usunięciu poprzedniej stylizacji należy nadać płytce paznokcia odpowiednią długość oraz pożądany kształt za pomocą papierowego, szklanego lub ceramicznego pilnika. Co ważne, płytkę powinno się piłować tylko w jedną stronę – pozwala to uniknąć mechanicznych uszkodzeń i rozdwajania się paznokci. Kolejny etap to przygotowanie skórek. Wystarczy użyć odpowiedniego preparatu ułatwiającego ich usuwanie bądź moczyć dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego mydła przez kilka minut. Zmiękczone skórki należy odsunąć drewnianym patyczkiem i opcjonalnie wyciąć cążkami. Pozostaje już tylko delikatnie zmatowić płytkę paznokcia za pomocą bloczka polerskiego, po czym można przystąpić do malowania.

Manicure klasyczny – malowanie

Malowanie paznokci należy rozpocząć od aplikacji odpowiedniej bazy, która nie tylko zwiększy trwałość manicure, ale również ochroni płytkę paznokcia przed ewentualnymi przebarwieniami, niekiedy występującymi w przypadku stosowania ciemnych kolorów. Warto w tym miejscu wspomnieć, że lakieru bazowego nie powinno się zastępować klasyczną odżywką do paznokci – oba te produkty różnią się od siebie działaniem. Warto natomiast postawić na preparaty 2w1, które zapewniają dodatkową pielęgnację płytki paznokcia lub odżywki, na których opakowaniu znaleźć można informację o możliwości stosowania ich jako bazy pod lakier kolorowy.

Można pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie lakier kolorowy odgrywa główną rolę w stylizacji paznokci, również w przypadku prostych i eleganckich propozycji. Malowanie dobrze jest zacząć od środka paznokcia, przesuwając pędzelek w stronę skórek, a następnie przeciągnąć w kierunku wolnego brzegu paznokcia. Co ważne, podczas tej czynności należy zwrócić uwagę, aby nie zalać skórek, co pozwoli uniknąć nieestetycznego efektu. Po pomalowaniu paznokci dwiema warstwami lakieru kolorowego wystarczy zabezpieczyć je lakierem nawierzchniowym, który dodatkowo utwardzi całą stylizację. Warto także pamiętać, aby pozwolić paznokciom wyschnąć pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw lakierów.

Manicure klasyczny Warszawa – i najprostszy sposób na zadbane paznokcie

Precyzyjne malowanie może przysporzyć nieco trudności, szczególnie w przypadku malowania paznokci ręki wiodącej. Chcąc ułatwić sobie to zadanie, warto zwrócić uwagę na profesjonalne salony kosmetyczne, tym bardziej, że miejsc, w których wykonuje się między innymi manicure klasyczny Warszawa ma do zaoferowania naprawdę wiele. W stolicy nie brak salonów, gdzie jakość usług prezentuje wysoki poziom, a kompleksowe, poparte doświadczeniem doradztwo personelu ułatwia podjęcie decyzji w zakresie szczegółów zdobienia.

Wsparcie profesjonalistów niesie ze sobą także inną zaletę – specjalistyczne salony manicure, takie jak np. fingerspa w Warszawie, korzystają z wysokiej jakości lakierów oraz produktów wiodących marek. Skorzystanie z ich wsparcia to dodatkowy krok w stronę efektownej, ale przede wszystkim trwałej koloryzacji paznokci, a wykonany w ten sposób manicure klasyczny z pewnością stanie się doskonałym uzupełnieniem codziennych stylizacji.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej