Strona główna Aktualności Dlaczego warto zakupić rożek niemowlęcy?

Dlaczego warto zakupić rożek niemowlęcy?

przez AlejaKobiet.pl

Skompletowanie wyprawki dla dziecka to prawdziwe wyzwanie. Z jednej strony nie może w niej zabraknąć ubranek, z drugiej zaś musimy pomyśleć o różnorodnych środkach do pielęgnacji. Warto umieścić na liście wyprawkowej rożek niemowlęcy, który przyda się nie tylko w pierwszych miesiącach życia dziecka. Dlaczego warto postawić na rożki niemowlęce?

Zamiast otulacza

Rożki niemowlęce doskonale zastępują popularne otulacze, co do których niektórzy rodzice są sceptycznie nastawieni. O ile bowiem źle założony otulacz może powodować ucisk, o tyle takiego ryzyka nie ponosimy, jeśli zdecydujemy się na rożek niemowlęcy. Swoim wyglądem przypomina on kocyk, jednak rożek niemowlęcy można w wygodny sposób zapiąć, dzięki czemu stanowi on dla dziecka idealne okrycie. Warto mieć na uwadze, że w rożki niemowlęce w cieplejsze dni mogą w doskonały sposób zastąpić kocyk, w chłodniejsze zaś możemy owinąć w nie maluszka i umieścić go w wózku bądź w łóżeczku. Rożki niemowlęce przydają się już od pierwszych dni życia dziecka, kiedy to potrzebuje ono dużo ciepła. Maluszki uwielbiają czuć się przykryte z każdej strony, a efekt ten można osiągnąć dzięki zapięciu.

Nie tylko dla niemowlaków

Rożki niemowlęce dedykowane są przede wszystkim dzieciom do ukończenia 3. miesiąca życia. To właśnie do tego czasu idealnie mieszczą się do rożka, który w późniejszym okresie staje się nieco za mały. Z drugiej jednak strony nie oznacza to, że musimy wtedy schować rożek głęboko do szafy. Wręcz przeciwnie, ponieważ może on posłużyć jak kocyk dla dziecka. Rodzice bardzo często używają rożków niemowlęcych także jako mat, na których swobodnie mogą bawić się dzieci. Są one stosunkowo niewielkich wymiarów, dlatego spokojnie zmieszczą się do torby spacerowej. Rożek możemy rozłożyć na podłodze bądź na trawie, wedle naszych potrzeb. Co ważne, rożki niemowlęce są niezwykle łatwe w utrzymaniu – można je prać w 40 stopniach bądź w razie potrzeby nawet w 60, na przykład po pobycie w szpitalu.

Obowiązkowy element wyprawki niemowlęcej

Na liście wyprawkowej dla malucha zawsze znajduje się bardzo wiele rzeczy – począwszy od ubranek czy wózka, na kocykach i różnej maści produktach pielęgnacyjnych skończywszy. Warto dodatkowo zakupić rożek niemowlęcy – jedna sztuka okazuje się być wystarczająca. Rożek może posłużyć dziecku przez dłuższy okres, a nie tylko przez pierwsze tygodnie życia, dlatego też wydaje się on być jedną z lepszych inwestycji. Do wyboru mamy wiele kolorów, dlatego każdy rodzic z pewnością znajdzie idealny model dla swojego maluszka.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej