Strona główna Aktualności Czym są hip dips? Urocze czy nie?

Czym są hip dips? Urocze czy nie?

przez AlejaKobiet.pl

Trendy dotyczące kształtu naszych sylwetek nieustannie się zmieniają. Najlepiej świadczą o tym zmiany, które dzieją się na naszych oczach za pośrednictwem portali społecznościowych takich jak np. Instagram. Ostatnio możemy zauważyć na przykład, że hip dips nie są już powodem do kompleksów. Co jednak kryje się pod tą nazwą? Dlaczego jeszcze do niedawna kobiety chciały za wszelką cenę się ich pozbyć?

Kiedy myślimy o idealnej kobiecej figurze większości z nas na myśl przychodzi obraz wciętej talii, płaskiego brzucha i pełnych, zaokrąglonych równomiernie bioder. Tymczasem w przypadku wielu pań w okolicy bioder zamiast idealnego łuku pojawiały się dwa, symetryczne wcięcia, które nadawały biodrom kształt przypominający skrzypce. I tym są właśnie hip dips, zwane także violine hips.

To wgłębienia w biodrach, które spowodowane są kształtem kości biodrowych oraz rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. U niektórych kobiet są niewidoczne, jednak całkiem sporo pan miało problem z wgłębieniami w biodrach, które były widoczne np. w legginsach czy kostiumie kąpielowym.

Co się zmieniło?

Już od pewnego czasu mamy do czynienia z rosnącą popularnością ruchu body positive, który nawołuje do tego, żeby nie porównywać się wiecznie do kanonów idealnego piękna i po prostu dostrzec je w sobie. Osoby, które utożsamiają się z tym nurtem przekonują, że nie ma brzydkich sylwetek i w każdej z nich można zauważyć coś pięknego.
Dlatego też coraz więcej pań odważnie eksponuje swoje hip dips w mediach społecznościowych ubierając stroje, które podkreślają te wgłębienia. Co więcej, spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem a spora część internautów uznała, że taka figura jest zwyczajnie równie atrakcyjna a nawet urocza. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej pań nie odczuwa już kompleksów związanych ze swoimi kształtami.

Co gdy hip dips nadal mi przeszkadzają?

Nie da się jednak ukryć, że popularność hip dips to stosunkowo nowy trend, co sprawia, że wiele pań nadal nie czuje się komfortowo posiadając takie wgłębienia. Starają się zatuszować je odpowiednim ubiorem oraz poszukują sposobu na ich zlikwidowanie. Czy jednak można pozbyć się hip dips? Całkowite pozbycie się hip dips jest możliwe jedynie poprzez skorzystanie z usług chirurga plastycznego, co dla wielu kobiet jest wydatkiem ponad miarę. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możemy zmniejszyć widoczność wgłębień. Są to oczywiście ćwiczenia fizyczne. Najlepsze efekty przynoszą wszystkiego rodzaju wymachy nóg na stojąco lub leżąco, przysiady jak również wymachy bioder. Warto jednak pamiętać, że nie dadzą one stuprocentowych efektów i wykonywać warto je przede wszystkim dla własnego zdrowia i sprawności fizycznej. Tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że popularność hip dips nie skończy się szybko a akceptacja swojej figury stanie się powszechna wśród wszystkich kobiet – prędzej czy później.

Więcej kobiecych porad znajdziesz na portalu KobiecyStyl.pl!

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej