Strona główna Aktualności Cholesterol i wątroba – zadbaj o swoje zdrowie

Cholesterol i wątroba – zadbaj o swoje zdrowie

przez AlejaKobiet.pl

W mediach sporo mówi się ostatnio o walce z cholesterolem, jednak z przekazów nie wynika jasno, kiedy warto zainteresować się tym tematem i kiedy rzeczywiście cholesterol staje się problemem, którym trzeba się zająć. Niewiele osób ma także świadomość, jakie preparaty okażą się pomocne. Znane są natomiast czynniki ryzyka szkodzące wątrobie, prowadzące do jej otłuszczenia i podwyższenia poziomu „złego” cholesterolu. To między innymi zbyt tłusta dieta, stres i używki. Zadbaj o swoje zdrowie i rób to rozsądnie!

1. Cholesterol – co to jest?

2. Cholesterol a wątroba

3. Pomoc dla wątroby

Warto wiedzieć, że troska o organizm to także dbałość o zdrowie psychiczne. Dobre samopoczucie zresztą przekłada się również na tę sferę.

Cholesterol – co to jest?

Czym właściwie jest cholesterol? To substancja tłuszczowa znajdująca się we krwi i komórkach ciała. Może ją syntetyzować ludzki organizm, jednak znaczne ilości dostarczane są z pożywieniem. W połączeniu z innymi substancjami cholesterol odkłada się na ściankach naczyń krwionośnych jako blaszki miażdżycowe. To poważne zagrożenie dla zdrowia. Jak sobie pomóc w jego obliczu?

Ważna jest odpowiednia profilaktyka, czyli:

  • regularna aktywność fizyczna,
  • ograniczanie alkoholu,
  • zdrowe odżywianie – dieta pozbawiona potraw tłustych, wysokoprzetworzonych, cukru, soli i konserwantów, ograniczająca czerwone mięso
  • rzucenie palenia,
  • utrzymywanie prawidłowej masy ciała.

Jeśli będzie to potrzebne, można wdrożyć leki – sprawdź na: https://www.nowafarmacja.pl/leki-na-cholesterol, ograniczające niepożądane objawy i poprawiające jakość życia.

Cholesterol a wątroba

Na czym polega zależność pomiędzy zbyt wysokim poziomem cholesterolu a problemami wątrobowymi? Wątroba jest odpowiedzialna zarówno za produkcję, jak i rozkład cholesterolu, dlatego też prawidłowe funkcjonowanie tego organu pomaga utrzymać parametry w normie. Może jednak zaburzyć je nieprawidłowy styl życia. Zadbaj o aktywność fizyczną, zdrowy sen i właściwą dietę. Pomimo że kłopoty z wątrobą w dużej mierze powodowane są genetyką, dbanie o jakość życia jest tak samo ważne.

Pomoc dla wątroby

Zaburzenia wątroby rozpoznawane są przez badania laboratoryjne. Jeśli wyniki badań krwi potwierdzą, że organ nie działa prawidłowo, konieczna jest zmiana stylu życia. Na początek możesz zadbać o wątrobę za pomocą preparatów ziołowych wykorzystujących cykorię, karczoch, zieloną herbatę, kurkumę czy ostropest. Kolejnym etapem są leki – sprawdź na: https://www.nowafarmacja.pl/leki-na-watrobe. Skup się na aktywności i na zdrowiu psychicznym.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej