Strona główna Aktualności Thriller na lato: „Samotna”

Thriller na lato: „Samotna”

przez admin
Czytelnicy wcześniejszych powieści Lisy Gardner mieli już okazję poznać Catherine Rose Gagnon, tytułową „samotną”.  Pamiętają zapewne, że dwudziestego drugiego października 1980 roku została ona porwana przez okrutnego psychopatę. Jej gehenna trwała dwadzieścia osiem dni. Nie mogła wiedzieć, ile dokładnie. W ciemnościach czas nie istniał, była tylko samotność. A oprócz niej zimno, cisza i chwile, kiedy wracał. Znaleźli ją myśliwi. Osiemnastego listopada. Zauważyli klapę ze sklejki, załomotali w nią kolbami strzelb i ku swojemu zaskoczeniu usłyszeli słaby krzyk. Uratowali ją, triumfalnie otworzyli jej małe więzienie i wydobyli na rześkie, jesienne powietrze.
Dziś dorosła już Catherine musi stawić czoła kolejnemu koszmarowi. Tym razem próbując chronić nie tylko siebie, ale i swego synka….Snajper policji stanowej Massachusetts Bobby Dodge obserwuje przez lunetę tragiczne wydarzenia w pobliskim domu. Uzbrojony mężczyzna zabarykadował się w nim z żoną i dzieckiem. Mierzy do nich z broni,  powoli zaciskają palec na spuście.  Bobby ma tylko ułamek sekundy na decyzję… której może żałować do końca życia.
Dla kobiety, próbującej chronić dziecko przed ogarniętym szałem mężem, to nie pierwszy koszmar. Piękna, niedostępna i niebezpiecznie seksowna Catherine Gagnon ma za sobą bolesne wspomnienia. Dwadzieścia pięć lat wcześniej została porwana i uwięziona przez szaleńca, który uczynił z niej swoją seks niewolnicę. Czy znajdzie w sobie siłę i odwagę, by obronić własne dziecko?
O AUTORCE:
Lisa Gardner – bestsellerowa amerykańska pisarka, której powieści nie schodzą z czołówki list bestsellerów, doskonale znana również polskim czytelnikom, głównie dzięki wydanym nakładem Wydawnictwa Sonia Draga powieściom Zaginiona, W ukryciu (jednym z bohaterów tej pwoieści jest Bobby Dodge) oraz Pożegnaj się. Lisa Gardner jest absolwentką University of Pensylvania. Po skończeniu studiów przez dwa lata pracowała w firmie konsultingowej. Wraz z oszałamiającym sukcesem jej debiutanckiej, pisanej nocami powieści Mąż doskonały  postanowiła na dobre zająć się pisaniem. Dziś wydaje bestseller za bestsellerem. Lisa Gardner mieszka w New Hampshire z mężem i córeczką. Jesienią nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukaże się jej kolejna powieść Dziecięce koszmary. 
Alejakobiet.pl / Materiały prasowe

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej